Alonso po Daytoně rozhodne o svojí účasti v Le Mans

Fernando Alonso se v Daytoně chystá na svůj debut na scéně vytrvalostních závodů sportovních vozů. Po své účasti v americké vytrvalostní klasice se dvojnásobný mistr světa rozhodne, zda – li se bude chtít zúčastnit i slavné vytrvalostní klasiky na francouzské trati La Sarthe.
Alonso po Daytoně rozhodne o svojí účasti v Le Mans

Na konci roku 2017 se Alonso v Bahrajnu zúčastni nováčkovského testu WEC s týmem Toyota a spekulace kromě účastni v Le Mans mluvily i o Španělově působení ve světovém vytrvalostním šampionátu po boku jeho angažmá ve formuli 1.

Sám Alonso však ke své budoucnosti ve vytrvalostních závodech přistupuje poněkud střízlivěji. Až po dokončení čtyřiadvacetihodinovky v Daytoně se chce pilot McLarenu rozhodnout, zda – li se někdy objeví i v Le Mans.

„24 hodin v Daytoně je mým prvním krokem na scéně vytrvalostních závodů. Zjistím, jak tyto závody fungují a jak moc si je dokážu užívat. Doufám, že načerpám samá pozitiva. Po Daytoně budu více rozumět těmto závodům a Le Mans a útok na trojkorunu bude moci být mým dalším cílem.“

Alonso chce k Daytoně přistoupit stejně jako k Indy 500 – nejdříve získávat zkušenosti a poté zaútočit, naskytne – li se k tomu příležitost.

„Je to více méně stejné jako v Indianapolis. Nejdřív se chci učit novou techniku řízení a pozorovat specialisty na vytrvalostní závody. Po skončení čtyřiadvacetihodinového závodu chci být lepší pilotem než na začátku,“ řekl Alonso pro wtf1.com.

„Je to můj první vytrvalostní závod, poprvé budu závodit s prototypem, poprvé budu závodit v noci a poprvé se na trati v rychlejším voze potkám se speciály GT. Krok za krokem se budu muset naučit mnoho nových věcí. Bude to obtížné, ale já si to chci užít. A pokud k tomu bude příležitost jako v Indy, tak chci i zabojovat o dobrý výsledek.“

Pokud bude veškerá příprava probíhat hladce, chtěl by Alonso startovat v Le Mans již v tomto roce. Poté by se Španěl chtěl vrátit i do Indianapolis.

„Pokud by to vyšlo, tak bych se rád zúčastnil Le Mans již letos a v budoucnu se znovu vrátil i do Indianapolis.“

Test day. #daytona24 #unitedautosports

Příspěvek sdílený Fernando Alonso (@fernandoalo_oficial),

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (145) Další článek: Větší výběr pneumatik by podle Hornera měl zabránit závodům na jednu zastávku
16. června | Ve Spa prodloužili smlouvu o další tři roky.
15. června | Před 25 lety zemřel James Hunt.
14. června | Hyperměkká bude i v Rusku. Kromě toho Pirelli nominuje ultraměkkou a měkkou... superměkkou tedy vynechá.
14. června | Whiting po chaosu v Kanadě připouští změny: Konec závodu by mohl v budoucnu signalizovat (také) panel nad cílovou r… odkaz
13. června | Podle Helmuta Marka Max Verstappen svým výkonem v Kanadě umlčel hloupé kritiky.

GP Francie 2018

Pátek 22. června 2018
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 23. června 2018
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 24. června 2018
Závod 16.10