Alonso po Daytoně rozhodne o svojí účasti v Le Mans

Fernando Alonso se v Daytoně chystá na svůj debut na scéně vytrvalostních závodů sportovních vozů. Po své účasti v americké vytrvalostní klasice se dvojnásobný mistr světa rozhodne, zda – li se bude chtít zúčastnit i slavné vytrvalostní klasiky na francouzské trati La Sarthe.
Alonso po Daytoně rozhodne o svojí účasti v Le Mans

Na konci roku 2017 se Alonso v Bahrajnu zúčastni nováčkovského testu WEC s týmem Toyota a spekulace kromě účastni v Le Mans mluvily i o Španělově působení ve světovém vytrvalostním šampionátu po boku jeho angažmá ve formuli 1.

Sám Alonso však ke své budoucnosti ve vytrvalostních závodech přistupuje poněkud střízlivěji. Až po dokončení čtyřiadvacetihodinovky v Daytoně se chce pilot McLarenu rozhodnout, zda – li se někdy objeví i v Le Mans.

„24 hodin v Daytoně je mým prvním krokem na scéně vytrvalostních závodů. Zjistím, jak tyto závody fungují a jak moc si je dokážu užívat. Doufám, že načerpám samá pozitiva. Po Daytoně budu více rozumět těmto závodům a Le Mans a útok na trojkorunu bude moci být mým dalším cílem.“

Alonso chce k Daytoně přistoupit stejně jako k Indy 500 – nejdříve získávat zkušenosti a poté zaútočit, naskytne – li se k tomu příležitost.

„Je to více méně stejné jako v Indianapolis. Nejdřív se chci učit novou techniku řízení a pozorovat specialisty na vytrvalostní závody. Po skončení čtyřiadvacetihodinového závodu chci být lepší pilotem než na začátku,“ řekl Alonso pro wtf1.com.

„Je to můj první vytrvalostní závod, poprvé budu závodit s prototypem, poprvé budu závodit v noci a poprvé se na trati v rychlejším voze potkám se speciály GT. Krok za krokem se budu muset naučit mnoho nových věcí. Bude to obtížné, ale já si to chci užít. A pokud k tomu bude příležitost jako v Indy, tak chci i zabojovat o dobrý výsledek.“

Pokud bude veškerá příprava probíhat hladce, chtěl by Alonso startovat v Le Mans již v tomto roce. Poté by se Španěl chtěl vrátit i do Indianapolis.

„Pokud by to vyšlo, tak bych se rád zúčastnil Le Mans již letos a v budoucnu se znovu vrátil i do Indianapolis.“

Test day. #daytona24 #unitedautosports

Příspěvek sdílený Fernando Alonso (@fernandoalo_oficial),

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (145) Další článek: Větší výběr pneumatik by podle Hornera měl zabránit závodům na jednu zastávku
8:55 | Dnes slaví narozeniny: Jean-Éric Vergne (28) Giedo van der Garde (33) Felipe Massa (37)
20. dubna | Kvjat odjel 118 kol ve Fioranu v rámci testů pro Pirelli. Giovinazzi včera 124 kol. Testovalo se na mokré trati.
20. dubna | Kvjat ve Fioranu jezdí s Ferrari. Testuje pro Pirelli.
20. dubna | Williams Grand Prix Holdings klesly celkové tržby ze 167,4 mil. na 166,2 milionů a zisk z 15,5 na 10,8 milionů liber.
20. dubna | Tým Williams vloni vydělal 125,6 milionů liber (předloni to bylo 116,7 milionů). Za nárůstem jsou zřejmě peníze od… odkaz

GP Ázerbájdžánu 2018

Pátek 27. dubna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 28. dubna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. dubna 2018
Závod 14.10