Alonso: Pneumatiky Pirelli uškodí top týmům

Fernando Alonso je přesvědčený, že větší počet zastávek v boxech během závodů způsobený pneumatikami Pirelli znevýhodní nejlepší týmy. Těžit z nového prvku nejistoty by mohly spíše malé stáje.
Alonso: Pneumatiky Pirelli uškodí top týmům

"Podle toho, co jsem doposud viděl, dochází k velmi rychlému opotřebení pneumatik," připomněl Alonso během sponzorské akce Santanderu. "A to znamená, že bude hodně zastávek v boxech. Nejsem z toho nadšený, protože podle mě tato nejistota nehraje do karet nejsilnějším týmům."

"Je to jako kdyby se ve fotbale kopala každou půlhodinu penalta. Barcelona a Real Madrid by z toho také neskákaly radostí. Jestli to někomu může pomoct, tak malým týmům. Ale bude to stejné pro všechny, takže bude důležité být nejrychlejší, protože si nemyslím, že bychom dokázali jezdit na menší počet zastávek než naši soupeři."

Hlavními soupeři Ferrari by letos měly být podle Alonsa stejné týmy jako loni, i když Španěl vyzdvihl také zlepšení Renaultu a Toro Rosso. Přesné rozložení sil je ale nemožné odhadnout.

"V minulých letech bychom měli jistou představu, ale teď vstupuje do hry tolik proměnných - nastavitelná křídla, pneumatiky a KERS - že je nemožné to vědět," řekl. "Ale víme, že je naše auto spolehlivé a že jsme s ním spokojení, nikoliv však, jestli je rychlejší nebo pomalejší než ostatní."

Diskuze (144) Další článek: Značka Infiniti se na vozech Red Bullu objeví, ale na motoru nikoliv
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10