Alonso plánuje po skončení ve formuli 1 závodit v Le Mans

Fernando Alonso by se poté, co ukončí kariéru ve formuli 1, rád zúčastnil slavného vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans.
Alonso plánuje po skončení ve formuli 1 závodit v Le Mans

32letý Španěl přičichl kouzlu podniku na okruhu La Sarthe letos, když se mu dostalo cti 82. ročník závodu odstartovat.

„Vyhrát 24h Le Mans pro každého pilota hodně znamená, takže tam jednoho dne, doufám, budu závodit,” nechal se slyšet dvojnásobný mistr světa.

„Myslím, že budu, o tom je na 100% rozhodnuto. Musím ale počkat, až skončím ve F1. Le Mans vyžaduje nějaké testy, trénink a odhodlání. Jsem člověk, který když se rozhodne něco udělat, jde do toho na 100%, nedělám to jen z půlky.

Video: Alonso navštívil závod v Le Mans

Video: Alonso navštívil závod v Le Mans

Nejdřív se tedy pokusím strávit ještě nějaké roky ve F1, vyhrát šampionát, pomoci Ferrari. Pak ale nebudu schopen jen sedět na gauči, a vytrvalostí závody jsou takovou kategorií, ve které můžete závodit, i když jste trochu starší a nemáte žádné velké problémy. To je můj záměr.”

Alonso by tak mohl následovat Marka Webbera, který z formule 1 odešel na konci loňské sezóny a s automobilkou Porsche v kategorii LMP1 nastoupil také do letošních 24h Le Mans.

Dvě hodiny před koncem však jeho vůz Porsche 919 Hybrid postihly problémy s motorem, kvůli kterým přišel o vedení v závodě a musel odstoupit.

V letošním Le Mans se objeví téměř 20 bývalých pilotů formule 1

V letošním Le Mans se objeví téměř 20 bývalých pilotů formule 1

Existuje přitom šance, že by Alonso závodil za Ferrari také v Le Mans. Prezident automobilky Luca di Montezemolo totiž zvažuje vstup značky do královské kategorie LMP1, kde v současné době závodí Audi, Porsche a Toyota. Letos se Ferrari radovalo z vítězství ve třídě GTE Pro. Jedním z pilotů přitom byl bývalý jezdec Ferrari ve F1 Giancarlo Fisichella.

„S prezidentem Montezemolem jsme o této věci mluvili už mnohokrát, jelikož Le Mans je pro něj velkou vášní,” řekl Alonso.

„Hodně si užil letošní vítězství 458 s Fisichellou a Gianmariou Brunim a vím, že existují úvahy o tom vrátit se s velkým autem. Není to však v dohledné době, jelikož nyní se musíme věnovat projektu F1 a potřebujeme vyhrát.”

Letos to však na vítězství zatím příliš nevypadá. Alonso se proto domnívá, že by bylo lepší soustředit se na příští sezónu. „Letos jsme rozhodně v pozici, se kterou nejsme spokojeni. Musíme zapracovat na oblastech, kde nyní ztrácíme a zlepšit se. Pátky musíme využít pro testování experimentálních částí a zbytek sezóny pak zřejmě využít pro přípravy.”

Další článek: Safety car v tomto kole a…piloti zamíří na pevný start!

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.