Alonso patří mezi hrstku nejlepších jezdců historie, říká jeho inženýr

Fernando Alonso nepřestává působit na Ferrari, svým výkonem v Německu stoupl u svého závodního inženýra Stelly ještě o trochu výš.
Alonso patří mezi hrstku nejlepších jezdců historie, říká jeho inženýr

Alonso letos jezdí zřejmě nejlépe za celou svoji kariéru, za což si vysloužil slova chvály. Ale Ferrari zatím nepřivezl ani jeden titul, takže se nabízí otázka, jestli je stejně dobrý jako Michael Schumacher.

"Nechtějte po mě srovnání," odpovídal Andrea Stella pro Gazzettu dello Sport. "Jen si myslím, že když Fernando podává takové výkony, jen pár jezdců v historii s ním snese srovnání. Asi by se dali spočítat na prstech jedné ruky a nejde při tom o počet titulů."

"Nepoužil bych slovo dokonalý, protože zlepšit se můžete vždy. Ale nevzpomínám si na jezdce, který by byl na takové úrovni ve všech podmínkách, jako jsme viděli v Německu. Jezdili jsme v dešti, na vlhké trati, na suchu a se všemi typy pneumatik. On byl vždy nejlepší."

A právě díky tomu, že je Alonso letos téměř pořád stoprocentní, vede šampionát jezdců, i když jeho vůz relativně dlouho nepatřil mezi nejrychlejší.

"Myslíme si, že pořád nemáme nejlepší auto na suchu, ale ve srovnání s ostatními lépe využíváme to, co máme k dispozici," řekl Stella. "Uznání za to patří jezdci a týmu."

Podle Alonsova závodního inženýra se Ferrari zlepšilo od zimních testů asi o tři sekundy na kolo. "Ale pořád máme další nápady. Vývojový program je kontinuální, takže díly, které dnes nasazujeme na trať, jsme navrhli už před měsícem nebo dvěma. Pokud ve formuli 1 zůstanete stát na místě, je konec," dodal.

Další článek: Sauber chce sesadit Mercedes z pátého místa

17:55 | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
13:12 | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.