Alonso: Páté místo jsme více méně očekávali

Fernando Alonso dosáhl nejlepšího výsledku od října 2016, když v dnešním úvodním závodě letošní sezóny formule 1, Velké ceně Austrálie, dojel s McLarenem na pátém místě. V prvním závodě s pohonnými jednotkami Renault bodoval také devátý Stoffel Vandoorne.
Alonso: Páté místo jsme více méně očekávali

Ani jeden z jezdců sice nepostoupil ve včerejší kvalifikaci do nejlepší desítky, díky penalizaci Valtteriho Bottase však Alonso startoval desátý. Španěl dokázal v závodě využít problémů soupeřů a ve druhé polovině bojoval s Maxem Verstappenem.

Páté místo je přitom nejlepším Alonsovým umístěním od Velké ceny USA v roce 2016. Výsledek však Alonsa po změně dodavatele pohonných jednotek z Hondy na Renault nepřekvapil.

„Myslím, že se to dalo více méně očekávat,“ řekl Alonso po závodě. „Věděli jsme, že naše závodní rychlost je dobrá, lepší než v kvalifikaci. Využili jsme také některých problémů, které dnes měli ostatní.

Posledních dvacet kol jsem se musel bránit Verstappenovi a my to zvládli. Jsem šťastný, tým odvedl skvělou práci, když dokázal tak zapojit pohonnou jednotku během dvou nebo tří měsíců. V zimě jsme přepracovali některé části auta. Teď jsme tady, oba vozy na bodech, páté místo, jsem šťastný. Dobrý začátek.“

„Rozhodně to bude lepší a lepší. V autě je ještě velký potenciál, který je potřeba odkrýt. Jak jsme řekli včera, první závod v kombinaci McLaren a pohonná jednotka Renault, takže toho ještě hodně přijde. Snad už v Bahrajnu bude další krok a naším příštím cílem bude Red Bull.“

Na bodech také Vandoorne

Dva body si z prvního závodu sezóny odváží také Vandoorne, který obsadil deváté místo.

„Pro tým je to skvělý výsledek, že máme oba vozy na bodech,“ řekl Vandoorne. „Je to velký kontrast oproti loňskému roku a myslím, že je tu velký potenciál do budoucna.

Já měl trochu smůlu s virtuálním safety carem, myslím, že jsme mohli skončit lépe, myslím ale, že pro úvodní závod můžeme být spokojeni. Naše výkonnost v závodě byla velmi dobrá, bojovali jsme s Renaultem a Red Bullem, což je pozitivní.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (213) Další článek: Po ztrátě slibných umístění vládne u Haasu zklamání
8:55 | Pascal Wehrlein bude jezdit ve formuli E, takže do Toro Rosso zdá se nepůjde...
15. října | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
15. října | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10