Alonso: Páté místo je malým dárečkem

McLaren využil nečekaného vývoje Velké ceny Maďarska a letos poprvé dostal na body oba vozy.
Alonso: Páté místo je malým dárečkem

Fernando Alonso nazval své páté místo v závodě na Hungaroringu malým dárečkem pro McLaren, jenž vydělal na dramatech, která potkala řadu soupeřů.

Španěl se v průběhu Velké ceny Maďarska dostal hluboko do bodované desítky a ziskem páté příčky zaznamenal nejlepší výsledek týmu v letošní sezóně.

„Páté místo je neuvěřitelné,“ radoval se. „Závod byl v některých částech chaotický a my jsme plně využili všech příležitostí, které se nám naskytly a dosáhli jsme nejlepšího možného výsledku.“

„Pátá příčka je pro nás malým dárečkem, jelikož v tuto chvíli nejsme příliš konkurenceschopní.“

Alonso dodal, že maďarský závod byl nejen skvělou reklamou pro formuli 1, ale také dobrou poklonou zesnulému Julesi Bianchimu.

„Nebyl to snadný víkend, zejména kvůli té minutě ticha, usedali jsme do kokpitů se spoustou emocí,“ řekl. „Jsme dvacítka velice, velice šťastných lidí, protože pracujeme pro svou vášeň, ve svém sportu tak jako Jules. Máme tu čest závodit a jako úctu k němu si myslím, že jsme dnes předvedli dobrou podívanou.“

Klepněte pro větší obrázek
Fernando Alonso a otec Julese Bianchiho

Skvělý výsledek pro McLaren podtrhl Jenson Button, který se dostal na deváté místo a zajistil tak týmu první letošní dvojitý bodový výsledek.

„Je to úžasné, ale myslím si, že musíme také zůstat nohama na zemi a uvědomit si, kolik vozů se vzájemně vyřadilo nebo dostalo penalizaci,“ řekl Button.

„Při pohledu na body je to rozhodně krok vpřed z pohledu výkonnosti, ale potřebujeme další krok, abychom takový výsledek zopakovali.“

Foto: Getty Images / Charles Coates, Dan Istitene

Další článek: Williams odjíždí z Maďarska bez bodu

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen