Alonso: Okruh v Montrealu bude Ferrari sedět

Kromě měkkých pneumatik by Ferrari měly tento víkend pomoci k dobrému výsledku také vlastnosti okruhu Gillesa Villeneuva. Maranellští potřebují velký přísun bodů.
Alonso: Okruh v Montrealu bude Ferrari sedět

V posledním závodě v Monaku skončil Fernando Alonso druhý těsně za vítězným Vettelem. Věří, že vpředu bude bojovat také v Kanadě, kam dorazil v úterý. "Zjistil jsem, že jsou kluci v týmu v dobré náladě. Chtějí tu ukázat, že Monte Carlo nebyla náhoda," řekl. "Mohlo by se to podařit."

"I když má kanadský okruh velmi rychlé úseky, vyhovuje vozům, které dokážou skákat přes obrubníky, aniž by je to moc rozhodilo, a vozům, které mají dobrou trakci na výjezdech z pomalých zatáček. To jsou charakteristiky, které patří mezi silné stránky 150° Italia. Tady je aerodynamická efektivita, jež je naší Achillovou patou, méně důležitá, takže si myslíme, že bychom měli mít větší šanci bojovat o přední místa."

Alonso předpokládá, že jako obvykle budou nejsilnějšími soupeři Ferrari Red Bull a McLaren. Ale nepodceňuje ani ostatní. Navzdory současné situaci v obou pohárech věří, že je stále o co bojovat.

"Začíná druhá třetina sezóny a situace v šampionátu zdaleka není příznivá," přiznal. "Je pravda, že stále zbývá hodně závodů, ale my musíme v tomto honu za titulem začít získávat hodně bodů. Doufáme, že se to podaří hned na trati, která nese jméno jednoho z nejoblíbenějších jezdců tifosi Ferrari: Gillesa Villeneuva."

Vzdát se zatím nechce ani Alonsův týmový kolega Massa. "Když jsme v minulosti přijeli do Kanady, byly karty v šampionátu už víceméně rozdané, ale teď je kalendář tak dlouhý, že zatím nemůžeme označit nic za rozhodnuté," uvedl. "Takže všichni v Maranellu pracují naplno ve svých oblastech, abychom dál vylepšovali auto, abychom já a Fernando mohli být konkurenceschopní, jak jsme ukázali v posledních několika závodech, i když z hlediska bodů to pro mě bylo špatné období. Doufám, že v Kanadě skončí."

Oba piloti Ferrari očekávají v Montrealu vysoké opotřebení pneumatik, které znemožní strategii jediné zastávky v boxech.

Další článek: Hamilton se časem uklidní jako Senna, předpovídá Barrichello

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00