Alonso odpovídal na otázky fanoušků nejen o svém tetování a délce kariéry

Na co Alonso myslí před startem závodu či při jízdě, jak můžou fanoušci pomoci Ferrari, nebo třeba proč podlehl sociálním sítím - to vše se dozvíte z netradičního rozhovoru.
Alonso odpovídal na otázky fanoušků nejen o svém tetování a délce kariéry

Tým Ferrari uspořádal on-line rozhovor Fernanda Alonsa s fanoušky, ve kterém padaly trochu jiné otázky než na závodních okruzích.

Jak dobře umíte udělat asturskou Fabadu (tradiční pokrm - fazole s masem)?
FA: "Matka ji umí úžasnou! Je to něco, co jsem neměl moc rád, ale teď mi to hodně schází."

Berete si s sebou svůj Playstation, když cestujete na okruhy?
FA: "Samozřejmě. Hlavně když cestuji mimo Evropu. Vždy mám u sebe Play a počítač s hrami..."

Jaký to byl pocit, když jste vyhrál první závod na motokárách a ve formuli 1?
FA: "Abych byl upřímný, na své první vítězství na motokárách si nevzpomínám, byl jsem hodně malý. Co se týče F1, byl jsem velmi šťastný a hrdý, protože jsem věděl, že si na to budu pamatovat celý život."

Jaká jídla máte nejraději v zemích, které navštěvujete?
FA: "Týmový kuchař obvykle připravuje stejná jídla každý závodní víkend, ať už jsme kdekoliv. Jsou to pokrmy založené na těstovinách, zelenině, masu, rybách a ovoci. Mimo okruhy obvykle chodím do japonských restaurací, to je vše. Jsme kontrolováni!"

Co můžeme udělat, abychom pomohli Ferrari vítězit?
FA: "Tím, že nás pořád podporujete, už děláte vše, co můžete. To je asi ta největší síla tohoto týmu, vždy jsme jednotní, v dobrých i špatných časech, a můžeme spoléhat na podporu našich fanoušků na celém světě."

Proč jste po deseti letech změnil názor na Twitter, Facebook...
FA: "V posledních měsících docházelo k mnoha nedorozuměním, naprosto zbytečně, ohledně toho, kde jsem byl, s kým a proč. Všichni o tom volně hovořili, i když to nebyla pravda, a to je matoucí pro vás fanoušky, kteří sledujete moji kariéru. Navíc si myslím, že to je zábavný způsob využívání sociálních sítí."

"Poskytuji svůj pohled na to, co vidím během svých cest a když trénuji. Všichni, koho to zajímá, si to můžou přečíst. Je také pravda, že se Raquel del Rosario dlouho snažila mě přesvědčit k tomuto kroku. Ona ví, jak náročný a profesionální je život jezdce a jak málo se o něm ví."

Jak se vám sakra daří být pořád motivovaný, dokonce i v takhle zoufalé situaci...
FA: "Každé ráno vstávám s motivací a vůlí vítězit. Tento pocit mám ve všech sportech, závodech a hrách, které hraji."

Budete pořád závodit, až vám bude 45 let?
FA: "Budu jezdit tak dlouho, dokud budu cítit, že jsem schopný konkurence, vítězství a pomáhání týmu. Doufám, že to bude trvat ještě dlouho."

Na co myslíte, když jste na trati?
FA: "To záleží, obvykle myslím na další zatáčku, jak ji projet ještě rychleji než v předchozím kole. Ale je pravda, že v některých testech nebo při dlouhé jízdě dokážu myslet na to, že jednoho dne udělám to či ono, nebo že si potřebují zařídit vízum do pasu pro mojí další cestu... Prostě na každodenní záležitosti."

Na co myslíte před startem?
FA: "Máme naučenou sérii synchronizovaných pohybů, které se týkají spojky, plynu, převodovky a KERS. K tomu přemýšlím nad tím, jakou zvolím stopu do první zatáčky. Není čas myslet na cokoliv jiného."

Řekněte nám něco o řidičích kamiónů.
FA: "Jestli myslíte ty, kteří řídí týmové kamióny, tak to jsou skutečně tvrdí pracanti. Odjíždějí týden před závodem, a když dorazí na okruh, postaví motorhome a připraví garáž, aby bylo vše připraveno, až dorazí zbytek týmu. Jak jsem říkal, jedou naplno!"

Kolik zpráv na Twitteru je od vás a kolik od manažera?
FA: "Všechny zprávy jsou ode mě, ty dobré i ty špatné. Nenechám nikoho, aby je psal za mě."

Jaká je vaše reakční doba na podnět?
FA: "Pokud například vezmeme světla na startu závodu, tak loni jsem měl průměr kolem 185 tisícin sekundy. V tréninku dokážu být ještě rychlejší."

Co jste si nechal vytetovat na rameno?
FA: "Každé tetování představuje pro daného člověka něco s hlubokým smyslem, nemá to konkrétní význam. Nemusí to nutně vypadat hezky, spíš vám to pomáhá jako člověku. Věnoval bych velkou pozornost všemu, co bych si nechal vytetovat na svém těle, umístění i významu. Abych uspokojil vaši zvědavost, jednou vyfotím, co tam mám. Ale důvod (tetování) si nechám pro sebe, protože je to velmi osobní. Můžu jen říct, že vše, co mám na své kůži, je a bude k uctění mé rodiny, minulé i současné."

Další článek: McLarenu se daří vylepšovat MP4-27, v Šanghaji bude rychlejší