Alonso odhaduje své šance na zisk titulu realisticky

Ferrari se v dnešní kvalifikaci opět nedařilo. Felipe Massa se nedostal ani do Q3 a zítra odstartuje až ze dvanáctého místa, Fernando Alonso pak z místa devátého. AKTUALIZOVÁNO
Alonso odhaduje své šance na zisk titulu realisticky

Po vítězsví v Malajsii je sice Fernando Alonso v čele šampionátu, sám si ale nedělá žádné velké naděje. Je mu totiž naprosto jasné, že současná forma Ferrari ho asi definitivně připraví o možnost bojovat o letošní titul mistra světa.

"V tuto chvíli se všichni soustředíme na závod," vysvětluje Alonso. "Myslím, že šampionát je pro Ferrari cílem každý rok, a to hlavně díky naší historii a způsobu, jakým tým závodí. S vášní vyhrát. Ale samozřejmě nejsme hloupí," dodává smutně Alonso.

Během dnešní kvalifikace Španěl ztrácel na pole position více něž jednu a půl sekundy. Jezdec vysvětlil, že jeho tým má v současnosti velké problémy s aerodynamikou. Domnívá se ale, že pokud je Ferrari zvládne vyřešit, může se rychle zbavit takto velkých ztrát.

"Tohle je naše priorita. Až budeme spokojeni s autem, uvidíme, jaká bude ztráta. V tuto chvíli je však obrovská, protože to (auto jako celek) zatím nefunguje."

Jedinou útěchou může pro Alonsa být nepovedená kvalifikace v podání loňského mistra světa Sebastiana Vettela. "Nemyslím si, že je Red Bull druhý před všemi ostatními, takže kvalifikace a závody jsou (pro ně) mnohem těžší," domnívá se Španěl. "Musíte být perfektní ve všem. Pokud něco nejde tím správným směrem, časy jsou tak blízké, že vás to vyhodí mimo Q3. Tohle byl asi jeden z těch případů,"  vysvětluje svůj pohled na věc.

Fernando Alonso také tvrdí, že nebyl zaskočen výbornou formou Sauberu. "Byli jedni z nejrychlejších během zimních testů. Byli jedni z nejrychlejších v Austrálii a možná si i zasloužili výhru v Malajsii," dodal jezdec.

Felipe Massa je se svou pozicí v podstatě spokojen: "Na jednu stranu jsem samozřejmě nešťastný, že jsem se nedostal do třetí části kvalifikace. Na druhou stranu musím být rád za tuhle pozici, obzvlášť, když uvážím, kde jsme byli na konci třetího tréninku. Odpoledne se situace zlepšila, auto mělo mnohem víc přítlaku a já jsem dokázal být konkurenceschopnější. Neumím ale říct proč. Asi se podmínky na trati změnily tak, že nám začaly vyhovovat."

"Doufáme, že tímto způsobem budeme pokračovat i zítra odpoledne a že přivezeme domů nějaký dobrý výsledek. Už bychom ho konečně potřebovali! Proto si přeju normální závod, klidný, ve kterém dokážu dobře dělat svou práci a získat nějaké body. Zatím stále ještě žádné nemám a teď už nadešel čas, abych odstranil nulu z celkové klasifikace," říká Brazilec.

Další článek: Lotus se musel vrátit ke specifikaci z Malajsie