Alonso ocenil Russella. Je budoucnost, říká

George Russell v závodě chyboval za safety carem. Podporu mu pak vyjádřili na Instagramu Grosjean i Hamilton. Velmi pěkně mluvil ještě před závodem o Russellovi Alonso.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Alonso ocenil Russella. Je budoucnost, říká | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Fernando Alonso byl v průběhu víkendu v garáži Renaultu. Do vozu v rámci závodního víkendu ale neusedne – páteční tréninky tým už dříve vyloučil a náhrada Ricciarda či Ocona je ve hře snad jen v případě, že by některý z nich nemohl závodit.

Russell lituje chyby za safety carem [+video]

Russell lituje chyby za safety carem [+video]

Alonsa nyní čeká dvoudenní test s vozem z roku 2018 na okruhu v Bahrajnu. Ještě před odletem a před závodem poskytl rozhovor, ve kterém vyzdvihl George Russella.

„Myslím si, že ve formuli 1 jsou nyní velmi talentovaní jezdci,“ řekl Alonso pro Sky. „Všichni přicházejí s dobrou přípravou díky jezdeckým akademiím, které zlepšují výkon a talent, pomáhají jim od útlého věku.“

„George Russell je jedním z těch, kteří mě každý víkend překvapují. Jak řídí Williams. Nedělá chyby. Jeho přirozená rychlost mě překvapuje. Kdybych měl říct jméno, byla by pro budoucnost moje volba Russell.“

Další článek: Stroll dostal fyzický i psychický výprask

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10