Alonso ocenil Russella. Je budoucnost, říká

George Russell v závodě chyboval za safety carem. Podporu mu pak vyjádřili na Instagramu Grosjean i Hamilton. Velmi pěkně mluvil ještě před závodem o Russellovi Alonso.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Alonso ocenil Russella. Je budoucnost, říká | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Fernando Alonso byl v průběhu víkendu v garáži Renaultu. Do vozu v rámci závodního víkendu ale neusedne – páteční tréninky tým už dříve vyloučil a náhrada Ricciarda či Ocona je ve hře snad jen v případě, že by některý z nich nemohl závodit.

Russell lituje chyby za safety carem [+video]

Russell lituje chyby za safety carem [+video]

Alonsa nyní čeká dvoudenní test s vozem z roku 2018 na okruhu v Bahrajnu. Ještě před odletem a před závodem poskytl rozhovor, ve kterém vyzdvihl George Russella.

„Myslím si, že ve formuli 1 jsou nyní velmi talentovaní jezdci,“ řekl Alonso pro Sky. „Všichni přicházejí s dobrou přípravou díky jezdeckým akademiím, které zlepšují výkon a talent, pomáhají jim od útlého věku.“

„George Russell je jedním z těch, kteří mě každý víkend překvapují. Jak řídí Williams. Nedělá chyby. Jeho přirozená rychlost mě překvapuje. Kdybych měl říct jméno, byla by pro budoucnost moje volba Russell.“

Váš názor Další článek: Stroll dostal fyzický i psychický výprask
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00