Alonso očekává, že bude i letos vítězit v Grand Prix

Bude to ale až později, stejně jako loni.
Navzdory průběžnému zlepšování nestačí současná forma týmu Renault na vítězství v závodě. Fernando Alonso je ale přesvědčený, že se mu letos znovu podaří vyhrát Grand Prix. Nebude to v Turecku, ale v druhé části sezóny, stejně jako tomu bylo loni.

"Je zřejmé, že musíme udělat další krok vpřed. V průběhu následujících týdnů dostaneme na vůz nové díly a to by mělo pomoci, ale neočekávám, že poskočíme na čelo startovního pole již v Turecku," řekl Alonso.

"Nicméně, stále věřím, že se později tento rok můžeme vrátit do bojů o pódia a vítězit v závodech, stejně jako jsme to dokázali loni. Víme, že to nebude snadné, ale celý tým je velmi motivovaný, aby se vrátil na špičku."

Důležité je ale podle Španěla bodovat v každém závodě, aby tým získal dobré umístění v konečném pořadí šampionátu. Na to myslí i Nelson Piquet, který byl v posledním závodě v Monaku vyřazen Sébastienem Buemim, za což se Toro Rosso omluvilo Renaultu e-mailem.

"Mojí prioritou je se pokusit získat body, abych týmu pomohl v šampionátu. Trať by měla vozu vyhovovat a také budeme mít tento víkend určité úpravy, které by měly zlepšit výkonnost," řekl Piquet před GP Turecka.

Renault byl spokojen s pokrokem již v Monte Carlu, kde mu patřilo čtvrté nejrychlejší kolo závodu a v kvalifikaci ztrácel zhruba 1 % času na nejrychlejší vůz. Šéfinženýr Pat Symonds ale bude úplně spokojený až ve chvíli, kdy bude R29 stačit na boje o stupně vítězů.

Svojí pozornost zaměřil Renault před Tureckem na přední přítlačné křídlo, které bude mít několik úprav, během víkendu pak chce pracovat také na zavěšení.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
19. března | McLaren věří, že všechny své problémy z testů vyřešil.
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera
15. března | DHL bude i nadále partnerem F1.
14. března | Williams přiznal, že má problémy na vjezdu do zatáček a se stabilitou auta.
14. března | Jean Todt si myslí, že by Ferrari už nemělo mít právo veta.

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink 02.00–03.30
2. trénink 06.00–07.30
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10