Alonso očekává, že bude i letos vítězit v Grand Prix

Bude to ale až později, stejně jako loni.
Navzdory průběžnému zlepšování nestačí současná forma týmu Renault na vítězství v závodě. Fernando Alonso je ale přesvědčený, že se mu letos znovu podaří vyhrát Grand Prix. Nebude to v Turecku, ale v druhé části sezóny, stejně jako tomu bylo loni.

"Je zřejmé, že musíme udělat další krok vpřed. V průběhu následujících týdnů dostaneme na vůz nové díly a to by mělo pomoci, ale neočekávám, že poskočíme na čelo startovního pole již v Turecku," řekl Alonso.

"Nicméně, stále věřím, že se později tento rok můžeme vrátit do bojů o pódia a vítězit v závodech, stejně jako jsme to dokázali loni. Víme, že to nebude snadné, ale celý tým je velmi motivovaný, aby se vrátil na špičku."

Důležité je ale podle Španěla bodovat v každém závodě, aby tým získal dobré umístění v konečném pořadí šampionátu. Na to myslí i Nelson Piquet, který byl v posledním závodě v Monaku vyřazen Sébastienem Buemim, za což se Toro Rosso omluvilo Renaultu e-mailem.

"Mojí prioritou je se pokusit získat body, abych týmu pomohl v šampionátu. Trať by měla vozu vyhovovat a také budeme mít tento víkend určité úpravy, které by měly zlepšit výkonnost," řekl Piquet před GP Turecka.

Renault byl spokojen s pokrokem již v Monte Carlu, kde mu patřilo čtvrté nejrychlejší kolo závodu a v kvalifikaci ztrácel zhruba 1 % času na nejrychlejší vůz. Šéfinženýr Pat Symonds ale bude úplně spokojený až ve chvíli, kdy bude R29 stačit na boje o stupně vítězů.

Svojí pozornost zaměřil Renault před Tureckem na přední přítlačné křídlo, které bude mít několik úprav, během víkendu pak chce pracovat také na zavěšení.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. prosince | Pro @charouzracing budou v příštím roce závodit Louis Delétraz a Antonio Fuoco z Jezdecké akademie Ferrari.
13. prosince | Podle ruské zpravodajské agentury TASS potvrdí Williams v pátek Sergeje Sirotkina.
11. prosince | Podle odkaz je nyní favoritem na sedačku u Williamsu Sergej Sirotkin.