Alonso obsadil druhé místo v osmé etapě Dakaru

Druhý den po sobotním odpočinku v Rijádu přinesl doposud nejlepší etapové umístění Fernanda Alonsa při jeho debutové účastni na rally Dakar. Španěl dnes skončil druhý, nad jeho síly byl pouze Mathieu Serradori.
Alonso obsadil druhé místo v osmé etapě Dakaru

Osmá etapa zavedla účastníky prvního Dakaru na území Saúdské Arábie na dlouhý okruh pouští se startem i cílem ve Wadi Al Dawasir. Spojovací úsek měřil 239 km, měřený speciál byl dlouhý 477 km. Do etapy dnes z pietních důvodů po tragickém úmrtí čtyřicetiletého motorkáře Paula Goncalvese neodstartovali účastníci kategorií motocyklů a čtyřkolek, kteří budou v soutěži pokračovat opět od zítřka.

V kategorii automobilů se od startu etapy pohyboval na mezičasech v popředí Fernando Alonso s tovární Toyotou Hilux. Na 46. km byl Španěl sedmý a stejná pozice mu patřila i na 108. km. Na dalším mezičasu na 158. km už se však dvojnásobný světovým šampion F1 a dvojnásobný vítěz Le Mans posunul na místo čtvrté, které mu průběžně patřilo i na 212. km.

Alonso se po šesti etapách dostal do poloviny Dakaru

Alonso se po šesti etapách dostal do poloviny Dakaru

V dalším průběhu sice následoval u Alonsa drobný propad k sedmému místu, na posledním waypointu před cílem na 424. km však Fernando Alonso spolu se svým navigátorem Marcem Comou zaznamenali druhý nejrychlejší mezičas.

Druhá příčka nakonec španělské posádce patřila i v cíli dnešní etapy. Alonso a pětinásobný dakarský vítěz Coma nestačili jen na Francouze Mathieu Serradoriho a jeho belgického navigátora Fabiana Lurquina, kteří tvoří posádku buginy Century #315. Alonso však na Serradoriho na 477 měřených kilometrech ztratil pouze čtyři minuty.

Nejlepším z Alonsových týmových kolegů z Toyoty byl dnes na čtvrtém místě Giniel de Villiers, Bernhard Ten Brinke dojel sedmý a Nasser Al-Alttiyah, který je nejvýše v boji o celkové vítězství, nabral skoro šestnáctiminutovou ztrátu. Katařan skončil jedenáctý, příliš se však nedařilo ani jeho největším konkurentům. „Pan Dakar“ Stephane Peterhansel dnes dojel devátý s třináctiminutovou ztrátou, Peterhanselův týmový kolega „El Matador“ Carlos Sainz senior skončil až za katarský pilotem Toyoty na patnáctém místě se ztrátou přesahující devatenáct minut.

V Saúdské Arábii startuje Dakar. Co čeká na Fernanda Alonsa?

V Saúdské Arábii startuje Dakar. Co čeká na Fernanda Alonsa?

Nejlepším Čechem byl v osmé etapě Martin Prokop na dvaadvacátém místě se ztrátou lehce přesahující půl hodiny.

Foto: Toyota Gazoo Racing

Další článek: Omyl, nebo britský humor? Norris prozradil termín prezentace vozu pro rok 2020

20:20 | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
17:24 | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.
14:06 | Po francouzských bagetách ve druhé zatáčce se dnes v Le Castellet servírují také traťové limity. V posledním tréninku bylo smazáno 10 časů.
11:11 | Týmy nejsou vůbec spokojené s bagetovými obrubníky ve druhé zatáčce. Pokud přes ně jezdec přejde, hrozí poškození vozu, což se stalo Bottasovi a Verstappenovi. Masi je však neoblomný a obrubníky zůstávají.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00