Alonso: O vývoji šampionátu rozhodnou příští tři závody

Po nich bude zřejmé, jaké je rozložení sil.
Úvodní zámořské závody sezóny nikdy nebyly tím správným a jednoznačným ukazatelem pro vývoj šampionátu a všichni se svým hodnocením obvykle čekají na návrat do Evropy. I když nikdo nepochybuje o kvalitách Brawnu GP, Red Bullu Racing a Toyoty, podle Fernanda Alonsa je třeba počkat ještě další tři Grand Prix, aby se ukázalo, jak bude vypadat čelo startovního pole.

"Myslím, že tři následující závody jsou důležité - Španělsko, Monako a Turecko. Víceméně všechny týmy budou mít ve třech následujících závodech nové díly," řekl Fernando Alonso pro Autosport.

"Některé týmy nasadí vše v Barceloně, některé budou mít něco v Monaku a pár jich nasadí své věci v Turecku. Takže poté uvidíme, kdo bojuje o šampionát, kdo o stupně vítězů a kdo je úplně mimo."

Od velkých týmů se očekává v Evropě velký útok, protože disponují největšími prostředky a nemůžou si dovolit zaostávat. Podle Alonsa však mají velmi dobré zázemí i stáje ze současné špičky.

"V současnosti vedou dva soukromé týmy, ale jsou to velké týmy. Neměli bychom zapomínat, že je sice někdy nazýváme malými týmy, ale tak malé nejsou. Red Bull a Brawn mají zdroje, možná dokonce větší než Renault a větší zázemí než Renault. To je třeba si uvědomit."

"A pro Renault a Mercedes je škoda, že utrácejí peníze, dále vyvíjejí motory, pak je poskytnou Brawnu a Red Bullu a ti pak bojují o šampionát. Ale tak to prostě je," konstatoval Alonso.
Další článek: Světová rada bude rozhodovat o McLarenu a rozpočtových stropech

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00