Alonso: O vývoji šampionátu rozhodnou příští tři závody

Po nich bude zřejmé, jaké je rozložení sil.
Úvodní zámořské závody sezóny nikdy nebyly tím správným a jednoznačným ukazatelem pro vývoj šampionátu a všichni se svým hodnocením obvykle čekají na návrat do Evropy. I když nikdo nepochybuje o kvalitách Brawnu GP, Red Bullu Racing a Toyoty, podle Fernanda Alonsa je třeba počkat ještě další tři Grand Prix, aby se ukázalo, jak bude vypadat čelo startovního pole.

"Myslím, že tři následující závody jsou důležité - Španělsko, Monako a Turecko. Víceméně všechny týmy budou mít ve třech následujících závodech nové díly," řekl Fernando Alonso pro Autosport.

"Některé týmy nasadí vše v Barceloně, některé budou mít něco v Monaku a pár jich nasadí své věci v Turecku. Takže poté uvidíme, kdo bojuje o šampionát, kdo o stupně vítězů a kdo je úplně mimo."

Od velkých týmů se očekává v Evropě velký útok, protože disponují největšími prostředky a nemůžou si dovolit zaostávat. Podle Alonsa však mají velmi dobré zázemí i stáje ze současné špičky.

"V současnosti vedou dva soukromé týmy, ale jsou to velké týmy. Neměli bychom zapomínat, že je sice někdy nazýváme malými týmy, ale tak malé nejsou. Red Bull a Brawn mají zdroje, možná dokonce větší než Renault a větší zázemí než Renault. To je třeba si uvědomit."

"A pro Renault a Mercedes je škoda, že utrácejí peníze, dále vyvíjejí motory, pak je poskytnou Brawnu a Red Bullu a ti pak bojují o šampionát. Ale tak to prostě je," konstatoval Alonso.
Další článek: Světová rada bude rozhodovat o McLarenu a rozpočtových stropech

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00