Alonso o talent evidentně nepřišel, uznává Hamilton

Lewis Hamilton pochvalně promluvil o současné formě Fernanda Alonsa, který ve svých 41 letech drží třetí příčku v pořadí jezdců.

Foto: Getty Images / Quinn Rooney

Alonso o talent evidentně nepřišel, uznává Hamilton | Foto: Getty Images / Quinn Rooney

Více než šestnáct let se Lewis Hamilton a Fernando Alonso potkávají na okruzích v rámci velkých cen. Za tu dobu spolu oba rivalové svedli řadu soubojů.

V posledních deseti letech bylo sice těchto bitev poskromnu, ale letos se karta opět obrací. Španěl má díky Astonu Martin k dispozici opět konkurenceschopný vůz a dokonce má poprvé od sezony 2013 velmi dobrou šanci na to, aby v celkovém pořadí Brita porazil.

Brzy 42letý Alonso skončil v pěti dosavadních závodech letošní sezony celkem čtyřikrát na pódiu a i díky tomu slýchá chválu ze všech stran.

Dvojnásobný mistr světa z let 2005 a 2006 se nyní dočkal uznání i od Hamiltona.

„Nemohu mluvit za Fernanda, ale při pohledu z dálky a na základě toho, jak Fernando jezdí, je zřejmé, že ho talent neopustil,“ uvedl jezdec Mercedesu na adresu Alonsa.

„Myslím, že to souvisí také s pracovní morálkou. Je zjevně ve skvělé formě a odvádí úžasnou práci. Řekl bych, že máme závodění v DNA a v krvi. Nedáváme tomu nyní méně, než když jsme byli mladší,“ prohlásil Hamilton, kterému momentálně v pořadí jezdců patří čtvrtá příčka – s odstupem 19 bodů za Alonsem.

Dnešní sportovci mohou být na vrcholu déle

Hamilton je rovněž toho názoru, že dnešní sportovci mohou být konkurenceschopní i v pozdějším věku také díky tomu, že umí najít způsob, jak mohou zůstat fit a zdraví.

„Vidíte to u takových velikánů, jako jsou LeBron a Tom Brady. Myslím, že v dnešní době je z pohledu sportovce asi ještě větší důraz než kdykoli předtím na to, jak dostat z mysli a těla úplně všechno. Jsem stále hladový a Fernando očividně také,“ přidal svůj pohled Hamilton.

Věděli jste, že...

...nejstarším pilotem, který dojel v závodě F1 mezi třemi nejlepšími, byl ve Velké ceně Francie 1951 Luigi Fagioli? Jezdci Alfy Romeo tehdy bylo 53 let a 22 dní. Alonsovi v této statistice patří 19. příčka – když dojel v květnové VC Miami na třetím místě, bylo mu 41 let, 9 měsíců a 8 dní.

Další článek: Kvůli dílům od Ferrari je pro Haas náročné měnit koncept našeho vozu, přiznává Steiner

Témata článku: ,