Alonso o podvodu v Singapuru musel vědět, tvrdí Massa

I když pro to nejsou důkazy.
Felipe Massa vyvolal menší bouři, když ve středu v Brazílii prohlásil, že jeho nastávající týmový kolega Fernando Alonso musel vědět o okolnostech úmyslné Piquetovy nehody z Grand Prix Singapuru 2008.

"Celkově vzato představuje ten nejmenší problém," řekl Massa o Alonsově zapojení do aféry Renaultu. "Šlo o tým a Nelsona, ale Alonso byl součástí tohoto problému. Věděl o tom. Nemůžeme si tím být jistí, ale samozřejmě, že to věděl. Naprosto jistě."

Následný rozruch pak Massa mírnil prohlášením vydaném přímo týmem Ferrari.

"To, co jsem řekl, bylo založené na tušení a ne na konkrétních důkazech," řekl. "Světová rada FIA oznámila, že nic nenasvědčuje tomu, že by Fernando byl informován o tom, co se stane, a já to respektuji."

"Samozřejmě jsem velmi zklamaný tím, co vyšlo najevo o loňském Singapuru. Již několikrát jsem řekl, co si o tom myslím a teď je čas tuto kapitolu uzavřít a hledět do budoucnosti. Je jisté, že tato epizoda nijak nenaruší vztah, který budu mít s Fernandem, až budeme týmovými kolegy."

Massa před několika dny pobouřil také Lewise Hamiltona, když kvůli podvodu ze Singapuru zpochybnil výsledky loňského šampionátu. Brazilec tvrdí, že nebýt Piquetovy nehody, mohl se stát mistrem světa.
Další článek: Lotus má připravený model vozu pro aerodynamické testy

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna