Alonso: Nic se nezměnilo, o vítězství můžou bojovat čtyři týmy

I když závod v Bahrajnu naznačil určité rozložení sil ve startovním poli, podle Fernanda Alonsa je stále třeba počítat se všemi čtyřmi top týmy. Jejich jezdci budou v Austrálii bojovat o vítězství.

"Díky dvojitému vítězství z Šakiru si věříme," řekl. "Byl to skvělý výsledek tvrdé práce, kterou jsme během zimy odvedli na trati a v továrně. Ale nemůžeme si být ničím jistí. Musíme zůstat nohama na zemi, v klidu a soustředění."

"V Melbourne začínáme z prvního místa. Pro mě se nic nezměnilo, jsou tu čtyři top týmy a osm jezdců, kteří můžou bojovat o vítězství. My tomu musíme dát vše, abychom se udrželi vpředu před všemi ostatními."

Alonso spolu s prezidentem Ferrari Montezemolem odmítl dělat závěry o nových pravidlech na základě prvního závodu. Považoval by je za ukvapené, s hodnocením chce počkat. Ovšem pokud situaci nepomůže počasí, předjíždění moc diváci zřejmě neuvidí ani tento víkend.

"Albert Park je technický okruh, má několik zajímavých zatáček," uvedl španělský pilot. "Předjíždění tam nikdy nebylo snadné a teď bude ještě důležitější výsledek kvalifikace, stejně jako na všech ostatních okruzích. Musíme zjistit, jak se s různým množstvím paliva a při různých teplotách chovají pneumatiky. Budou jiné, než jsme měli v testech a v Bahrajnu."

Scuderia potvrdila, že motory, které vyměnila před závodem v Bahrajnu, bude moci letos použít ještě ve volných trénincích, poškozené nejsou. Problémům s chlazením se intenzivně věnovala během přestávky mezi závody.

Další článek: Force India nasadí v Melbourne Di Restu a nová křídla

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen