Alonso nevylučuje svůj budoucí vstup do formule E

Fernando Alonso sice zprvu své působení ve formuli E odmítal, jeho názor na sérii elektrických monopostů se však zřejmě začíná měnit. Španělský dvojnásobný mistr světa formule 1 a vítěz 24 hodin Le Mans by se v šampionátu mohl objevit na prahu jeho šesté sezóny 2019/2020.
Alonso nevylučuje svůj budoucí vstup do formule E

Alonso v nadcházející sezóně formule E, která odstartuje v prosinci v Rijádu, do elektrické formule nenaskočí, a tak jeho doposud jediným potvrzeným závodnickým programem pro rok 2019 je dokončení „supersezóny“ FIA WEC spolu s továrním týmem Toyota.

Španělský pilot McLarenu, kterého čekají zřejmě dvě poslední velké ceny F1 v kariéře, však již byl v kontaktu s promotéry šampionátu elektrických monopostů a získával o prostředí formule E první informace.

Podle zástupců vedení formule E je možný Alonsův vstup do série před sezónou 2019/2020.

Možná to s formulí E ještě přehodnotí, myslí si Massa o Alonsovi

Možná to s formulí E ještě přehodnotí, myslí si Massa o Alonsovi

„Bavili jsme se s Fernandem informativně a v přátelské duchu a on k nám byl vždy upřímný,“ řekl pro e-racing365.com tiskový mluvčí formule E.

„Doufejme, že se začne více zajímat (Alonso) o náš šampionát a že pochopí, jaké rozdíly zde mohou znamenat jezdci. Poté by mohl zvážit svůj vstup do formule E.“

„Pak to bude již jen na týmech, aby získaly Alonsa a jeho talent. V našem šampionátu však bude vždy vítaný.“

Angažmá u Nissanu po boku Buemiho nebylo pro Alonsa na pořadu dne

Nissan, který ve formuli E před novou sezónou převzal tým Renaultu, převzal od francouzské značky také pilota Sebastiena Buemiho a jako druhého jezdce angažoval Thajce Alexe Albona.

Thajský pilot je však v současnosti spojován s možným přestupem do formule 1 k týmu Toro Rosso, díky čemuž by se uvolnilo místo u Nissanu ve formuli E.

Se zaplněním prázdné sedačky byl spojován i Fernando Alonso, který by si s Buemim zjevně rozuměl. Oba dva jsou totiž členy jedné posádky tovární Toyoty ve vytrvalostním mistrovství světa. Tato varianta však prý nikdy nebyla na pořadu dne.

Alonso by v budoucnu mohl ve dvou šampionátech reprezentovat dvě různé značky (na příklad pokud by ve WEC prodloužil smlouvu s Toyotou), o této variantě však bude španělský pilot uvažovat nejdříve ve druhé polovině roku 2019.

Fernando Alonso se chce nyní primárně soustředit na dokončení sezóny FIA WEC 2018/2019, kde po dvou výhrách ze čtyř závodů spolu se Sebastienem Buemim a Kazukim Nakadžimou vede mistrovství světa.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Je to oficiální. Formule 1 se v roce 2020 podívá do Vietnamu

22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.
22. května | Aby to Renaultem ve F1 nakonec nedopadlo úplně jinak a Ricciardo nebyl rád, že je rád. odkaz