Alonso neumožní Vettelovi zisk titulu už v Japonsku, předpovídá Red Bull

Sebastian Vettel sice může obhájit vítězství v šampionátu jezdců už tento víkend v Suzuce, ale šéf Red Bullu Christian Horner předpokládá, že oslavy oddálí Fernando Alonso.
Alonso neumožní Vettelovi zisk titulu už v Japonsku, předpovídá Red Bull

Pohár jezdců může Vettel uzavřít, pokud získá v Japonsku o 23 bodů víc než Alonso. A to se může stát jen v případě, že závod vyhraje a Španěl obsadí maximálně jednu ze dvou posledních bodovaných pozic.

"Pravděpodobnost zisku titulu v Japonsku je velmi malá," připustil Horner. "Kdy Fernando Alonso dojíždí devátý? Takže dokud ho vyhrajeme, je mi jedno, kdy to bude."

Málokdo ovšem pochybuje, že Red Bull nakonec zvítězí, a to v obou šampionátech. Bude to počtvrté v řadě.

"Pokud se nám to podaří, samozřejmě by to bylo obrovské," komentoval Horner. "Vyhrát první bylo speciální. Obhájit bylo pozoruhodné a vyhrát potřetí, to jsme považovali za nepřekonatelné."

"Takže pokud se nám podaří obhájit oba tituly, celý tým z toho bude naprosto unešený."

Další článek: Hamilton nechce vinit pneumatiky, rezervy hledá u sebe

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.