Alonso neočekává problémy s novým kvalifikačním formátem

V Austrálii uvidíme poprvé nový formát kvalifikace. Podle Alonsa se mu týmy přizpůsobí okamžitě.
Alonso neočekává problémy s novým kvalifikačním formátem

„Máme spoustu talentovaných a chytrých lidí, kteří dokonale rozumí pravidlům a totéž platí pro nás všechny,“ řekl Alonso při nedávné návštěvě Baku.

„Bude tam jeden přesný matematický vzorec, jak to správně dělat, takže si nemyslím, že bude potřeba čas na adaptaci. Nemyslím, že se toho pro jezdce mnoho změní. Uděláme velmi rychlá kola, když bude potřeba.“

Nový formát kvalifikace formule 1

Nový formát kvalifikace formule 1

Jediný důsledek bude podle Alonso v tom, že bude kvalifikace nyní složitější pro fanoušky. „Zvenku to je trochu složitější. K pochopení bude potřeba několik závodů. Nemyslím, že bylo nutné to měnit. Formule 1 je občas těžká k pochopení. Jednu z věcí, kterou bylo snadné pochopit (kvalifikace), jsme změnili.“   

Foto: Getty Images / David Ramos

 

Další článek: Hamilton a Vettel by v jednom týmu být nemohli, říká Horner

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)