Alonso neočekává brzké zlepšení

Poměrně velký rozruch vzbudila věta Fernanda Alonsa, ve které vyzval fanoušky, aby raději vypnuli televizi. Španěl později svá slova upřesnil.
Alonso neočekává brzké zlepšení

„Takže ten, kdo se nudí, ať vypne televizi do příštího roku nebo alespoň do Japonska či později, protože to bude ještě horší,“ řekl Alonso pro EFE.

Pilot McLarenu, který v Silverstonu získal první bod, později svá slova korigoval. Nevyzývá prý fanoušky, aby se na trápení wokingské stáje už raději ani nedívali, ale chtěl tím jen naznačit, že neočekává brzký obrat.

„Nechtěl jsem, aby vypnuli televizi. Jen jsem myslel to, že přijdou další závody jako je tento a i horší, protože vůz se nezmění přes noc.“ Horší závody přijdou podle Alonsa kvůli očekávaným penalizacím.

Maďarsko prý bude sice lepší, ale Alonso nečeká nějakou revoluci. „Maďarsko nemá tolik rovinek, takže nám to může trochu pomoci. Ale nemůžeme očekávat, že budeme vedle lídrů. Bude to stejné jako v Silverstone. Budeme se snažit dostat přes Q1 a získat nějaké body.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Manor je s jezdci nadmíru spokojen

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.