Alonso není z osmého místa nadšený

I přes množství paliva v nádrži by ale body neměly být nemožné.

Osmé místo pro Alonsa, sedmnácté pro Piqueta, takový je výsledek Renaultu v dnešní kvalifikaci. Podle vyjádření jezdců i vedení týmu to není výsledek, ze kterého by byli dvakrát nadšeni.

"Mám z dnešní kvalifikace smíšené pocity. Druhá část byla opravdu obtížná, postoupil jsem z desátého místa. Ve třetí části kvalifikace jsem zajel jen osmý čas, což je trochu zklamání. Bohužel budu startovat ze špinavé strany tratě. Přesto doufám, že v závodě budu moci bojovat o slušný bodový příděl," řekl Alonso.

Pro Piqueta kvalifikace skončila po smyku už v její první části.

"Od začátku kvalifikace jsem měl problémy s brzdami, tak jsem si dával pozor. Nebylo to ale snadné, protože trať hodně klouzalo. V posledním kole se to zhoršilo a dostal jsem se do smyku. Před zítřkem ale zůstávám pozitivně naladěn. Na této trati se dá předjíždět, tak doufám, že nás čeká úspěšný závod," řekl Piquet.

Další článek: Button bude startovat ze špinavější strany roštu

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.