Alonso: Není dobré, že se raduji z jedenáctého místa

Jedenácté místo je podle Fernanda Alonsa nejlepší možnou pozicí pro start do Velké ceny Mexika. Podle Španěla zároveň není dobré, že má tým radost z toho, že nepostoupil do Q3.
Alonso: Není dobré, že se raduji z jedenáctého místa

Španěl se již v pátek nechal slyšet, že 11. místo by byla ideální startovní pozice vzhledem k tomu, že McLaren není na okruhu v Mexiku dostatečně konkurenceschopný na to, aby bojoval o lepší příčky.

Pro postup mezi nejlepších deset by musel Alonso ve druhé části použít superměkkou směs pneumatik, se kterou by zároveň i startoval do závodu. Červeně označená směs se přitom velmi rychle opotřebovává. Díky nepostupu do Q3 si však Alonso může pro start vybrat jakoukoliv pneumatiku.

„Není pěkné mít radost z 11. místa, ovšem v situaci, ve které jsme, je to podle mě pro start to nejlepší, jsme na čisté straně,“ řekl Alonso.

„Pár závodů zpátky jsme bojovali o sedmé nebo osmé místo, teď bojujeme o deváté a desáté, takže být jedenáctý a mít možnost si zvolit pneumatiky je ta nejlepší volba. Potřebovali jsme trochu štěstí a chirurgické práce, abychom obsadili jedenácté místo.“

Button v řadě za Alonsem

O dvě pozice za Alonsem odstartuje do závodu jeho týmový kolega Jenson Button, který v kvalifikaci obsadil třináctou příčku.

„Moje jízda na starých pneumatikách v Q2 bylo ve skutečnosti moje nejlepší kolo. V prvním sektoru v poslední jízdě mi jen nepracovaly dobře nové pneumatiky, takže jsem tam ztratil tři desetiny. Druhý a třetí sektor byly dobré,“ řekl Button

„Reálně by bylo nejpravděpodobnější jedenácté nebo dvanácté místo. Ale ani jedenácté a třinácté místo nejsou vůbec špatné, obzvlášť když budu startovat z čisté strany roštu a budeme mít svou vlastní strategii, což je přesně to, co pro takový závod chcete.“

„Když jste v nejlepší desítce, tak deváté nebo desáté místo není dobré, protože když jste jeli v Q2 na superměkké směsi, musíte s ní startovat. S těmi pneumatikami (superměkkými) je to náročné a myslím, že pro zítra máme lepší strategii.“

„Snad bude naše závodní rychlost zítra lepší, než dnes byla naše kvalifikační. Nejsme na tom špatně a na závod se těším.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Víc už jsem z auta vymáčknout nemohl, raduje se pátý Hülkenberg

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10