Alonso: Nemůžeme tvrdit, že se nám bude příští rok dařit

Fernando Alonso nepřímo odmítl prohlášení šéfa Ferrari Stefana Domenicaliho o tom, že letos zažívá maranellský tým poslední špatnou sezónu.
Alonso: Nemůžeme tvrdit, že se nám bude příští rok dařit

Domenicali uvedl, že Ferrari buduje strukturu, která bude základem neporazitelného týmu. Italové chtějí zpět éru dominance, jakou zažívali s Michaelem Schumacherem. K tomu dodal, že letošní sezóna je poslední špatná.

Fernando Alonso ale odmítá něco takového s jistotou tvrdit. "Určitě tvrdě pracujeme na tom, abychom příští rok byli konkurenceschopní od začátku," řekl. "Je to naším cílem a v příštích měsících nás čeká tvrdá práce, po celou dobu, která zbývá do prvního závodu příští rok. Ale ve formuli 1 je nemožné si věřit a být si jistý."

"Je to velmi komplexní sport a příští rok, dokonce i když si budete věřit a pracovat 24 hodin denně, až postavíte auto na trať, může se stát, že se dočkáte příjemného nebo také špatného překvapení. Doufejme, že díky společnému úsilí dokážeme být konkurenceschopní od začátku. A mělo by to tak být, protože podle mě na to máme potenciál, správné a talentované lidi a všechno potřebné zázemí."

Ferrari ví, že letošní titul už nezíská, ale pořád touží vítězit v závodech. Ale i to bude těžké. "Co se týče letošního roku, zbývá šest závodů, sedm s tímto (v Itálii). My chceme samozřejmě vyhrávat, ale také jsme realisté," pokračoval Alonso. "Víme, jaká je situace, víme, že jsme v posledních dvou nebo třech Grand Prix nebyli moc konkurenceschopní." 

"Úpravy na voze budou minimální, takže ve srovnání s ostatními týmy na tom budeme víceméně stejně, takže se to bude lišit trať od trati, jak se přizpůsobíte, kolik budete mít během daného víkendu štěstí. Takže se soustřeďme tady na Monzu, pokusme se ji vyhrát a pak se uvidí."

Diskuze (135) Další článek: Pirelli chce, aby si směsi pro závody vybíraly samy týmy
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00