Alonso: Nejsem si jistý, jak si stojíme vůči konkurenci, ale začali jsme dobře

Ani po dvou závodech si Fernando Alonso netroufá hodnotit, jak vypadá rozložení sil ve startovním poli. Díky vedení v šampionátu však ví, že úvod sezóny se Ferrari vydařil.

"V Bahrajnu a v Austrálii jsme ukázali, že jsme konkurenceschopní na nejvyšší úrovni," řekl. "Můžeme být jen spokojení a hrdí na to, co jsme doposud dokázali, nejen na trati, ale také v průběhu zimy v továrně. Nejsem si úplně jistý, jak si stojíme ve srovnání s ostatními, ale jedna věc je jistá, určitě jsme vykročili správně."

Španěla zejména těší všestrannost monopostu F10. "Vůz se snadno řídí a celkem snadno nastavuje pro jakýkoliv typ trati. Navíc je velmi konzistentní, jeho chování se moc nemění mezi kvalifikací a závodem. To by měl být v průběhu sezóny důležitý faktor, protože je obrovský rozdíl mezi zajetím rychlého času v sobotu odpoledne s malým množstvím paliva a startem závodu s plnou nádrží v neděli. K tomu přidejte fakt, že vůz není moc tvrdý na pneumatiky - Felipe a já jsme odjeli 50 kol na stejné měkké sadě - to celý komplet doplňuje."

Alonso přiznal, že neočekával, že by po dvou závodech vedl šampionát. I když v Austrálii dojel po problémech ze startu až čtvrtý, za důležité považuje, že tým porazil Red Bull, který považuje za hlavního konkurenta v boji o tituly.

"Ale není čas na odpočinek, protože za pár dní budeme znovu na trati kvůli Grand Prix Malajsie," připomněl Alonso. "Závod se jede na jednom z mých nejoblíbenějších okruhů. Jsou tam všechny typy zatáček a je skutečným potěšením řídit formuli 1 v Sepangu, protože vůz můžete tlačit na limit. Náš cíl? To je snadné, chceme pokračovat v tom, co jsme dělali v prvních dvou závodech. Nebude to snadné, ale musíme věřit svým schopnostem."

Další článek: Renault má v plánu nasazovat nové díly v každém závodě

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00