Alonso: Nejsem překvapený. Porazit Red Bull je těžké

Fernando Alonso byl dnes v australské kvalifikaci ze zbytku světa jediný, kdo udržel jakž takž krok s rychlými jezdci Red Bullu. Překonat je ale nedokázal.

Španěl bude zítra startovat třetí. Za druhým Webberem zaostal přibližně o desetinu, čtvrtého Buttona předehnal o pět. „Nejsem překvapený. Věděli jsme, že porazit tady Red Bull bude těžké, takže jsme se soustředili především na sebe. Třetí místo je velice dobré,“ zhodnotil Alonso.

Ferrari se v pátek zaměřilo na výkon v závodě. Alonso chce skončit na stupních vítězů.  „Včerejší časy neznamenaly vůbec nic, protože s různým množstvím paliva, které letos vozíme, se každý připravuje různě. Já jsem byl patnáctý, protože v porovnání s ostatními jsme se víc soustředili na přípravu pro závod,“ vysvětlil.

Na trati v Melbourne snadno dochází ke komplikacím. Alonso s nimi počítá i letos. „Safety car, nehody, problémy - bude to dlouhý závod.“

Dvojnásobný mistr světa pojede opět s novým motorem. Měnit ho musel i v Bahrajnu, kdy se týmu nezdála některá data. Ferrari si pak připsalo double. Tentokrát prý ale jde o plánovanou výměnu. „Posledně nám výměna motoru přinesla štěstí…,“ poznamenal Alonso. „Ale žerty stranou. Vyměnit motor za nový jsme pro tenhle závod plánovali.“

Felipe Massa tak spokojený jako Alonso nebyl. V kvalifikaci skončil pátý. Stěžoval si na moc nízké teploty a nedostatečnou přilnavost. „Měl jsem problém zahřát pneumatiky na správnou teplotu. Včera třeba bylo tepleji a jezdilo se mi mnohem líp,“ poznamenal.

Brazilec teď doufá, že se do zítřka zlepší počasí. „Na vítězství to tedy nevypadá, ale pokusím se získat aspoň slušný počet bodů.“

Další článek: Rosberg pomýšlel na lepší místo, Schumacher je skromnější

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen