Alonso prozradil, kdo byl jeho nejlepší týmový kolega

Fernando Alonso prozradil několik věcí ze svého života.
Alonso prozradil, kdo byl jeho nejlepší týmový kolega

Fernando Alonso před pár dny odpovídal na Instagramu na dotazy fanoušků, které cituje španělská Marca. Prozradil, že nerad vaří a čas tráví i sledováním filmů a seriálů – zmínil La Casa de Papel a The Last Dance (Netflix). Věnoval se ale i dotazům, které souvisí s F1 a motorsportem.

„Nejlepší týmový kolega? Myslím, že ten, se kterým jsem zažil nejlepší časy, je Fisichella. Vyhrál jsem šampionát s Renaultem a atmosféra byla fantastická. Je to skvělý chlap, miluji Itálii a v těchto sezónách jsme byli velmi dobří. Je pravda, že s vítězstvím v šampionátu je vše snadnější.“

Nejtěžším týmovým kolegou byl Alonso, říká Massa. Trpěl jsem.

Nejtěžším týmovým kolegou byl Alonso, říká Massa. Trpěl jsem.

„Button v McLarenu, Jarno Trulli ... také kolegové z Toyoty, se kterými toho hodně sdílíte,“ pokračoval Alonso ve výčtu svých týmových kolegů.

Alonso se také vrátil do dětství a promluvil o svých vzorech. „Sledoval jsem Sennu. V té době nebyly ve Španělsku závody v televizi, ale nevím, proč byl Senna vždy v mém životě. Možná proto, že ho obdivoval můj otec, nebo proto, že jsem měl jeho barvy na své motokáře.“

„Když jsem byl starší, byl mým idolem Carlos Sainz Sr., což byl rozpor, protože jsem nechtěl jezdit v rallye.“

Alonsa se také zeptali na jeho nejlepší kolo. „Budu potřebovat čas, abych o tom popřemýšlel, snad některé na městském okruhu, jako je Monako nebo Singapur, pole position v roce 2010. Sebring a rekord na trati v noci ... Vždy jsou kola, na která jste hrdí, protože vše dopadne perfektně a to je ten nejlepší pocit: jezdit na maximum nebo za maximem.“

Foto: Getty Images / Vladimír Rys

Další článek: První závod F1 se současnou grafikou [video]

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10