Alonso: Nejdřív musíme využít potenciál vozu, pak můžeme hodnotit

Fernando Alonso je stejně jako zbytek týmu Ferrari přesvědčený, že monopost 150° Italia dokáže podávat mnohem lepší výkony, než předvedl v Austrálii.
Alonso: Nejdřív musíme využít potenciál vozu, pak můžeme hodnotit

Španělský pilot zůstal po první Grand Prix v kontaktu s maranellskými inženýry. "Znovu jsme probrali průběh víkendu v Melbourne a diskutovali jsme o přípravách na Sepang," uvedl. "Víme, že musíme zlepšit svoji výkonnost, ale stejně dobře víme, že ten výsledek nakonec nebyl taková katastrofa."

"Na voze budeme mít pár menších úprav, ale nic významného nebo takového, o čem by se dalo říct, že to bude klíčové pro zlepšení výkonnosti. Jsem přesvědčený, že musíme zůstat soustředění na svoji práci a pokusit se zjistit, jak využít celý potenciál 150° Italia. Jsem si jistý, že je velký. Dokud se nám to nepodaří, nemá smysl předpovídat, jak se víkend vyvine. Musíme k tomu přistupovat den po dni."

Alonso dorazil do Malajsie už před několika dny, aby se aklimatizoval. Zvyknout si musí na vysoké teploty a vlhkost vzduchu. V souvislosti se Sepangem vzpomíná nejraději na rok 2003, kdy s Renaultem získal svoji první pole position a umístění na stupních vítězů. GP Malajsie pak dokázal vyhrát v letech 2005 a 2007.

Další článek: Red Bull a Renault měly o deset procent vyšší spotřebu, kvůli difuzoru

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00