Alonso nechápe, proč se v televizi objevují jeho rádiové komunikace

Fernanda Alonsa naštvalo, že se jeho konverzace s týmem McLaren během kvalifikace na Velkou cenu Maďarska opět dostala do televizního přímého přenosu formule 1.
Alonso nechápe, proč se v televizi objevují jeho rádiové komunikace

Pro mezinárodní televizní přenos si režie vybrala rádiovou komunikaci Alonsa s týmem o tom, jaké pneumatiky nasadit pro poslední minuty druhé části kvalifikace na maďarském Hungaroringu.

Alonso v ní vyjádřil frustraci o výběru pneumatik. Španěl nebyl spokojen ani s tím, že FOM, která se stará o televizní přenos, znovu vybrala komunikaci, kterou podle něj má se svým týmem každý pilot.

„FOM je s mým rádiem už docela otravná. Nevím, co mají za problém, že pořád dávají moje rádio, a nevím, co nebylo normální na té konverzaci, když se trať zhoršovala. Už nemůžete zlepšit svůj čas, mluvíte o tom, jaké pneumatiky nasadit a jestli má smysl jet další jízdu nebo ne. Je to jejich nejoblíbenější činnost, tak hodně štěstí,“ řekl Alonso.

Co zaznělo v rádiu:

Tým: „Fernando, myslíš, že bychom měli nasadit novou sadu pneumatik do přechodných podmínek nebo mokré? Nové přechodné nebo mokré?“

Alonso: „Myslím, že bychom se měli vrátit do garáže a uvidíme podle podmínek. Na mokrých můžeme vyjet ven, ale když jsme pomalejší o 25 sekund, pak je to ježdění o ničem. Musíme zlepšit jedenáctou pozici.“

Tým: „Dobře, Fernando. Pokud bychom to udělali, měli bychom to těsně s časem... bylo by to jen jedno měřené kolo na konci. Bylo by to jedno na konci.“

Alonso: „Nevím, chlape. Nasaďte pneumatiky, jaké chcete. V posledním sektoru je to nemožné, takže i kdybyste mi nasadili raketu, bylo by to jedenácté místo.“

Samotná kvalifikace nicméně podle Alonsa dopadla lépe, než očekával.

„Byla to dobrá kvalifikace, jsem šťastný. Podmínky byly velice obtížné, musíte mít trochu štěstí a být na trati ve správnou chvíli,“ řekl Alonso.

Jeho týmový kolega Stoffel Vandoorne byl nejrychlejším z nepostupujících v první části kvalifikace, kde obsadil šestnáctou pozici.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Paddock F1 v Maďarsku: dva motorhomy Ferrari a okázalost McLarenu

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00