Alonso nechápe Magnussenovo počínání v italské kvalifikaci

Pilot McLarenu Fernando Alonso se opřel do Kevina Magnussena z týmu Haas za jejich incident ve druhé části kvalifikace na Velkou cenu Itálie vozů formule 1.
Alonso nechápe Magnussenovo počínání v italské kvalifikaci

Alonso s Magnussenem se dostali do problémů v posledních sekundách druhé části kvalifikaci, když se Alonso zezadu přiblížil k Magnussenovi a chtěl dánského pilota předjet vnějškem v šikaně Variante del Rettifilo.

V první části šikany byl Alonso vpředu, ale Magnussen nechtěl pustit svou pozici, což ovlivnilo pokusy obou jezdců.

Oba piloti nakonec nepostoupili do Q3, když Magnussen skončil jedenáctý a Alonso třináctý.

„Na konci zahřívacího kola jsme všichni jeli pohromadě a v tom provozu se jeden z vozů Haas rozhodl předjíždět a začít kolo uprostřed skupiny vozů, které měly více méně svou pozici,“ řekl Alonso.

„Kolo jsme tedy začali pohromadě, spolu jsme také najeli do první zatáčky a oba jsme si zničili naše pokusy. Je tu spousta kategorií závodníků a pak jsou tu jezdci Haasu, kteří mají třetí nebo čtvrté nejlepší auto a vypadnou v Q2. Já se dostal do Q2, což byla jedna z věcí, které jsem chtěl. Pro mě to příliš nemění, ale je to zábava, velká zábava,“ dodal dvojnásobný mistr světa.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (55) Další článek: Ferrari má v Monze první řadu, pole position pro Räikkönena!
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
18. prosince | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.