Alonso nechápe Magnussenovo počínání v italské kvalifikaci

Pilot McLarenu Fernando Alonso se opřel do Kevina Magnussena z týmu Haas za jejich incident ve druhé části kvalifikace na Velkou cenu Itálie vozů formule 1.
Alonso nechápe Magnussenovo počínání v italské kvalifikaci

Alonso s Magnussenem se dostali do problémů v posledních sekundách druhé části kvalifikaci, když se Alonso zezadu přiblížil k Magnussenovi a chtěl dánského pilota předjet vnějškem v šikaně Variante del Rettifilo.

V první části šikany byl Alonso vpředu, ale Magnussen nechtěl pustit svou pozici, což ovlivnilo pokusy obou jezdců.

Oba piloti nakonec nepostoupili do Q3, když Magnussen skončil jedenáctý a Alonso třináctý.

„Na konci zahřívacího kola jsme všichni jeli pohromadě a v tom provozu se jeden z vozů Haas rozhodl předjíždět a začít kolo uprostřed skupiny vozů, které měly více méně svou pozici,“ řekl Alonso.

„Kolo jsme tedy začali pohromadě, spolu jsme také najeli do první zatáčky a oba jsme si zničili naše pokusy. Je tu spousta kategorií závodníků a pak jsou tu jezdci Haasu, kteří mají třetí nebo čtvrté nejlepší auto a vypadnou v Q2. Já se dostal do Q2, což byla jedna z věcí, které jsem chtěl. Pro mě to příliš nemění, ale je to zábava, velká zábava,“ dodal dvojnásobný mistr světa.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ferrari má v Monze první řadu, pole position pro Räikkönena!

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.