Alonso nechápe Magnussenovo počínání v italské kvalifikaci

Pilot McLarenu Fernando Alonso se opřel do Kevina Magnussena z týmu Haas za jejich incident ve druhé části kvalifikace na Velkou cenu Itálie vozů formule 1.
Alonso nechápe Magnussenovo počínání v italské kvalifikaci

Alonso s Magnussenem se dostali do problémů v posledních sekundách druhé části kvalifikaci, když se Alonso zezadu přiblížil k Magnussenovi a chtěl dánského pilota předjet vnějškem v šikaně Variante del Rettifilo.

V první části šikany byl Alonso vpředu, ale Magnussen nechtěl pustit svou pozici, což ovlivnilo pokusy obou jezdců.

Oba piloti nakonec nepostoupili do Q3, když Magnussen skončil jedenáctý a Alonso třináctý.

„Na konci zahřívacího kola jsme všichni jeli pohromadě a v tom provozu se jeden z vozů Haas rozhodl předjíždět a začít kolo uprostřed skupiny vozů, které měly více méně svou pozici,“ řekl Alonso.

„Kolo jsme tedy začali pohromadě, spolu jsme také najeli do první zatáčky a oba jsme si zničili naše pokusy. Je tu spousta kategorií závodníků a pak jsou tu jezdci Haasu, kteří mají třetí nebo čtvrté nejlepší auto a vypadnou v Q2. Já se dostal do Q2, což byla jedna z věcí, které jsem chtěl. Pro mě to příliš nemění, ale je to zábava, velká zábava,“ dodal dvojnásobný mistr světa.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ferrari má v Monze první řadu, pole position pro Räikkönena!

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00