Alonso návrat do F1 neplánuje. Má už prý jiný program

Fernando Alonso byl v uplynulých týdnech spojován s Ferrari, Mercedesem i Red Bullem. Španěl však popírá, že bychom ho v příštím roce viděli ve F1.

Helmut Marko před pár dny řekl, že Alonsovo okolí sondovalo u Red Bullu, ale pro Hondu by Alonso představoval problém. Alonso byl také spojován s Ferrari a dokonce s Mercedesem, ale šlo jen o spekulace.

Alonso nedávno skončil u Toyoty, takže v další sezóně ho ve WEC neuvidíme. Kde bude jezdit, zatím říct nechce.

„Mám jasnou představu o tom, co budu dělat,“ řekl Alonso, kterého cituje Motorsport.com. „Nenechávám otevřené dveře a nečekám a ani nehledám nikoho, kdo by mi zavolal.“

Formule 1 to však nebude. „Pro mě to byla výjimečná etapa, ale dnes v F1 nenajdu výzvy, které mohu překonat.“

Doufejme, že to bylo jedno z mnoha vítězství, říká Alonso o úspěchu Hondy

Doufejme, že to bylo jedno z mnoha vítězství, říká Alonso o úspěchu Hondy

„Vždy jsem si vybral, kde a kdy jsem chtěl závodit, protože se pohybuji na základě toho, co mě dělá šťastným. Mám ve své hlavě, co budu dělat v budoucnu a bude to včas oznámeno.“

Spekulace o Alonsově návratu do F1 byly hodně divoké. Mnohem realističtější byly spekulace, že by Alonso startoval příští rok v Dakaru. Letos si vyzkoušel vůz Toyoty. Španěl však popírá také účast v tomto podniku.

Video: Alonso si vyzkoušel vůz Toyota Hilux pro Dakar

Video: Alonso si vyzkoušel vůz Toyota Hilux pro Dakar

„Je to atraktivní akce, nejdůležitější, ale také opačná k mým kvalitám nebo způsobu řízení,“ řekl o Dakaru. „Nikdy jsem na štěrku nezávodil a pokus o nejtěžší rally na světě by byl něco náhle extrémního.“

Foto: Toyota Gazoo Racing

Další článek: Buemi tvrdě boural s red bullem během testů pro Pirelli

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00