Alonso: Nastává klíčová fáze šampionátu, kandidáti na titul začnou ubývat

Fernando Alonso považuje příštích několik závodů kritických z hlediska bojů o titul. Z šesti adeptů na celkovou výhru jich zůstane maximálně polovina.
Alonso: Nastává klíčová fáze šampionátu, kandidáti na titul začnou ubývat

"Myslím, že v tuto chvíli všichni - oba jezdci McLarenu, Red Bullu a Kimi," odpověděl Alonso na otázku CNN, kdo všechno s ním je podle něj stále ve hře o titul. "Pořád je to šest jezdců. Ale po příštích dvou nebo třech závodech zůstanou dva nebo tři, víc podle mě ne, takže teď nastává klíčová fáze šampionátu."

A jak se podle Španěla bude zbytek sezóny vyvíjet z hlediska rozložení sil? "Myslím, že to bude víceméně stejné. Asi bude těžké v posledních dvou měsících dohnat ztrátu na přední vozy, ale my potřebujeme konzistentní auto."

"V některých závodech bude silný McLaren a vyhraje, v jiných zase budeme třeba silní my a budeme mít možnost vyhrát. V dalších to bude Red Bull. Ale myslím, že v této skupině, v tomto mixu vítězů možná budeme mít výhodu."

"Protože v pozici, v jaké se teď nacházíme v šampionátu, si můžeme dovolit jednu chybu, jeden špatný závod, ale ostatní ne. Takže tlak je na ostatních."

Alonso si letošní první špatný víkend prožil v Belgii, i když ne vlastní vinou, a nezískal žádné body. Věří však, že do konce roku budou mít nějaké problémy i jeho soupeři.

"Co se týče šampionátu, tak víte, že dříve nebo později přijde závod, kdy půjde vše špatně. My si myslíme, že ve Spa jsme si to vybrali my, a víme, že v příštích osmi závodech se to přihodí také ostatním, takže ty ztracené body ze Spa se nám částečně vrátí," uzavřel.

Ať už ale letošní sezóna dopadne jakkoliv, nezmění to nic na Alonsově oddanosti Ferrari. Svoji budoucnost stále vidí v Maranellu. "Dokončím svoji smlouvu do roku 2017 a v tuto chvíli je příliš brzy odhadovat, jak se tou dobou budu cítit. Pokud budu stále motivovaný, hladový a budu chtít pokračovat, tak určitě jen s Ferrari."

Další článek: GP Belgie 2012 - Co v tiskových materiálech nebylo

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00