Alonso: Následující dva závody budeme trpět

Oba piloti Ferrari se dnes zúčastnili eco-maratonu v rámci sponzorské akce Shellu. Při této příležitosti se Alonsa novináři zeptali, zda lze očekávat vítězství Ferrari v letošní sezóně. Španěl je skeptický.
Alonso: Následující dva závody budeme trpět

„Upřímně, myslím, že naše cíle musí být daleko nižší,“ říká Alonso pro Autosport. „Je třeba bojovat v Poháru konstruktérů za co nejlepší pozici, jak je to jen možné. Ale je tu docela velká konkurence, tvrdá konkurence v podobě Williamsu.“

Williams očekává ve Spa a v Monze dobrou formu díky motorům Mercedes a své velmi dobré maximální rychlosti. Alonso si to dobře uvědomuje.

„Další dva závody jsou docela dobré pro ně, takže očekáváme těžké víkendy v boji proti Williamsu tady a v Monze, ale musíme se s tím poprat. Pokud jde o body, musíme omezit škody v příštích dvou závodech a zaútočit v poslední části sezóny. Myslím, že vyhrát Grand Prix v letošní sezóně je trochu nereálné.“

Williams už Ferrari v šampionátu předběhl, ale Scuderia se dokázala v Maďarsku díky nejlepšímu letošnímu výsledku na třetí příčku vrátit. Náskok je však jen sedmibodový. 

Tento vůz dokáže ujet 3600 km na litr paliva.

Diskuze (5) Další článek: Red Bull má v Belgii specialitu: RB9 s elektrickým pohonem
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00