Alonso nás při prvním testu ohromil, říká šéf Astonu Martin Krack

Fernando Alonso si po skončení sezony v Abú Zabí poprvé vyzkoušel vůz Astonu Martin. Na nového zaměstnavatele udělal velmi dobrý dojem.

Foto: Getty Images/Bryn Lennon

Alonso nás při prvním testu ohromil, říká šéf Astonu Martin Krack | Foto: Getty Images/Bryn Lennon

Podobně jako Pierre Gasly v případě AlphaTauri, dostal i Fernando Alonso pro posezonní testy v Abú Zabí svolení od Alpine k tomu, aby si ještě před vypršením kontraktu vyzkoušel vůz týmu, za který bude závodit od roku 2023.

Španěl tuto příležitost využil bezebytku a na okruhu ve Spojených arabských emirátech během testů pneumatik Pirelli nakroužil 97 kol.

Rodák z Ovieda byl po premiéře v novém působišti spokojen a nadšení neskrýval ani jeho nový šéf Mike Krack.

„To, co předvedl bylo velmi působivé. Hlavně z hlediska efektivity poskytování zpětné vazby,“ řekl Krack na adresu Alonsa. „Po celou dobu šlo všechno velmi přímočaře a bylo to velmi přátelské, otevřené a transparentní. Myslím, že oběma směry. Jsme velmi spokojeni s tím, jak tento den proběhl, opravdu.“

Náhrada za Vettela

Dvojnásobný šampion Alonso v týmu, který vlastní miliardář Lawrence Stroll, nahrazuje čtyřnásobného mistra světa Sebastiana Vettela. Týmový principál Krack byl proto požádán, aby obě legendy F1 porovnal.

„Odlišnosti tam jsou, protože každý pochází z jiného prostředí. Jeden je latino, druhý Němec. To dělá velký rozdíl,“ všiml si Krack.

„Společné ale mají zaměření na to se zlepšit a udělat pokrok. Dokáží také identifikovat to, co je důležité, místo toho, aby byli příliš detailní. Jsou tam tedy nějaké podobnosti, ale i rozdíly.“

Další článek: Grosjean rozšiřuje řady Lamborghini pro program prototypů LMDh

Témata článku: , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února