Alonso najel první kilometry s novým vozem

Pro tým z Maranella včera začala důležitá fáze testování vozu pro rok 2014, a to díky tomu, že Fernando Alonso najel v simulátoru svá první kola.
Alonso najel první kilometry s novým vozem

Během včerejšího dne začal jeden z pilotů Ferrari, Fernando Alonso, zajíždět své první kilometry v novém voze pro příští sezonu. Díky simulátoru tak Španěl dostal příležitost začít nacvičovat své sžití se s monopostem, se kterým stráví následující rok života.

"Jsem spokojený s tím, jak den v simulátoru proběhl," říká dvojnásobný mistr světa. "Všechen naplánovaný program jsme splnili. Rád se vracím na trať, třeba jen virtuální. Společně s inženýry se nám povedlo vyzkoušet hodně nápadů, ale pořád jsme jen v začátku procesu, který jde postupně. Jsem rád, že se toho můžu účastnit."

Po premiérové zkoušce nového vozu se Fernando Alonso přesunul do Říma, kde se setkal s prezidentem Ferrari. Večer se pak společně zúčastnili dobročinné akci, při níž podpořili sbírku prostředků na léčbu genetických chorob.

Během dneška pak v Marenellu proběhne tradiční vánoční oběd pro spolupracovníky týmu, kterého se naposledy v pozici jezdce zúčastní i Felipe Massa. V odpoledních hodinách jsou pak do továrny pozvány děti zaměstnanců a žáci okolních základních škol, které v červenci 2012 zasáhlo zemětřesení.

Další článek: Sutil potvrdil přestup k Sauberu