Alonso nadšen, Massa zklamán

Fernando Alonso se v kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie umístil na pátém místě a do třetí řady se postaví spolu s Rosbergovým mercedesem. Felipe Massa se kvalifikoval sedmý.
Alonso nadšen, Massa zklamán

Z pátého místa sice už v letošní sezoně Fernando Alonso startoval osmkrát, to dnešní umístění ho však těší mnohem víc než jakékoli předchozí, neboť se svým časem velmi přiblížil McLarenu. Na Jensona Buttona ztratil tři desetiny sekundy, na Lewise Hamiltona pak jen jednu desetinu. "Moje předplatné na páté místo se prodloužilo o další sobotu," komentuje Španěl svou dnešní pozici. "Tentokrát byl však boj o to, abych se dostal na své klasické startovní místo, o trošku těžší. Nejsme moc spokojeni s vyvážením auta a očekávali jsme, že Mercedes bude víc konkurenceschopný. V Q3 jsme se ale dostali k mclarenům mnohem blíž, než bychom mohli předpokládat. První z mercedesů byl naopak o pár desetin za mnou. To všechno znamená, že jsme dokázali navýšit svůj potenciál oproti tomu, co jsme předtím naznačovali."

Španěl, stejně jako před ním startující Hamilton, doufá, že bude během zítřejšího závodu pršet, aby tak získal větší šanci bojovat o přední místa. "Pokud bude zítra opravdu pršet, bude to velmi napínavý a otevřený závod. Nikdo pořádně neví, jak konkurenceschopný dokáže být na mokru. Na trati o jedno kolo víc nebo míň v době, kdy se podmínky mění, znamená obrat situace, která se zdála zcela jasná, o sto osmdesát stupňů.

Z pohledu Felipeho Massy by se dnešní kvalifikace dala téměř nazvat tragédií. Nejen že se na domácí půdě kvalifikoval až sedmý, ale jeho výkon byl téměř o půl sekundy horší než výkon týmového kolegy Alonsa. "Od poslední kvalifikace sezony jsem očekával víc a rozhodně nemůžu být se svým sedmým místem spokojený. Bohužel jsme ale během víkendu nedokázali najít správné vyvážení.  Dnes to byl navíc velmi komplikovaný den. V Q2 jsem musel použít dvě sady měkčích pneumatik, za což jsem zaplatil v Q3, kde jsem mohl zajet jen jednu jízdu. Zítra je ale očekáván déšť, takže by se situace mohla změnit," doufá Massa.

Další článek: Rosberg si užívá porážky jednoho z vozů Ferrari

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.