Alonso nadšen, Massa zklamán

Fernando Alonso se v kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie umístil na pátém místě a do třetí řady se postaví spolu s Rosbergovým mercedesem. Felipe Massa se kvalifikoval sedmý.
Alonso nadšen, Massa zklamán

Z pátého místa sice už v letošní sezoně Fernando Alonso startoval osmkrát, to dnešní umístění ho však těší mnohem víc než jakékoli předchozí, neboť se svým časem velmi přiblížil McLarenu. Na Jensona Buttona ztratil tři desetiny sekundy, na Lewise Hamiltona pak jen jednu desetinu. "Moje předplatné na páté místo se prodloužilo o další sobotu," komentuje Španěl svou dnešní pozici. "Tentokrát byl však boj o to, abych se dostal na své klasické startovní místo, o trošku těžší. Nejsme moc spokojeni s vyvážením auta a očekávali jsme, že Mercedes bude víc konkurenceschopný. V Q3 jsme se ale dostali k mclarenům mnohem blíž, než bychom mohli předpokládat. První z mercedesů byl naopak o pár desetin za mnou. To všechno znamená, že jsme dokázali navýšit svůj potenciál oproti tomu, co jsme předtím naznačovali."

Španěl, stejně jako před ním startující Hamilton, doufá, že bude během zítřejšího závodu pršet, aby tak získal větší šanci bojovat o přední místa. "Pokud bude zítra opravdu pršet, bude to velmi napínavý a otevřený závod. Nikdo pořádně neví, jak konkurenceschopný dokáže být na mokru. Na trati o jedno kolo víc nebo míň v době, kdy se podmínky mění, znamená obrat situace, která se zdála zcela jasná, o sto osmdesát stupňů.

Z pohledu Felipeho Massy by se dnešní kvalifikace dala téměř nazvat tragédií. Nejen že se na domácí půdě kvalifikoval až sedmý, ale jeho výkon byl téměř o půl sekundy horší než výkon týmového kolegy Alonsa. "Od poslední kvalifikace sezony jsem očekával víc a rozhodně nemůžu být se svým sedmým místem spokojený. Bohužel jsme ale během víkendu nedokázali najít správné vyvážení.  Dnes to byl navíc velmi komplikovaný den. V Q2 jsem musel použít dvě sady měkčích pneumatik, za což jsem zaplatil v Q3, kde jsem mohl zajet jen jednu jízdu. Zítra je ale očekáván déšť, takže by se situace mohla změnit," doufá Massa.

Diskuze (87) Další článek: Rosberg si užívá porážky jednoho z vozů Ferrari
19:57 | Jean-Eric Vergne uvedl, že novináři překroutili jeho slova. Red Bull ho prý nikdy nekontaktoval v souvislosti se sedačkou pro rok 2019.
19. srpna | Robert Wickens je po nehodě v IndyCar při vědomí a je transportován do nemocnice.
19. srpna | Velká nehoda v IndyCar. Závod přerušen odkaz
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10