Alonso: Na začátku budeme muset zatnout zuby, ale víme, jakým směrem jít

Fernando Alonso zopakoval před prvním závodem sezóny, že forma Ferrari zdaleka není taková, v jakou tým na začátku roku doufal.
Alonso: Na začátku budeme muset zatnout zuby, ale víme, jakým směrem jít

Ferrari opakovaně upozornilo, že v Melbourne zřejmě nebude patřit mezi nejlepší, a tato slova nyní potvrdil Alonso. "Je vždy těžké dělat závěry na základě testů," uvedl. "Všichni pracují podle svých programů a není možné udělat skutečné srovnání. My se určitě potřebujeme ještě hodně zlepšit, pracovat na našem chápání F2012 a já musím přizpůsobit svůj jezdecký styl novému vozu, který se kvůli ztrátě přítlaku v zadní části a pneumatikám Pirelli řídí obtížněji."

Španěl ovšem zůstává přesvědčený, že Scuderia své potíže překoná. "Víme, jakým směrem musíme ve vývoji jít, a to je důležitý krok. Jistě, v prvních závodech budeme muset zatnout zuby, ale nejdříve musíme zjistit, jak přesně na tom jsme, a vložit veškeré úsilí do zisku co největšího počtu bodů v úvodní fázi šampionátu."

"Vím, že fanoušci vždy ode mě chtějí slyšet, že dokážeme získat takový a takový výsledek, ale pravda je taková, že nedokážu s jistotou říct, jak na tom jsme. Musíme si počkat do sobotního večera do šesti hodin, až bude po kvalifikaci, nebo dokonce ještě déle na konec série prvních mimoevropských závodů."

Ferrari proto nemá pro úvod sezóny žádné krátkodobé cíle. "Musíme zůstat v klidu a postupovat krok za krokem, počínaje závodem v Melbourne, kde získáme první představu," pokračoval Alonso. "Jakmile budeme vědět, jak si stojíme, budeme moci si nastavit přesnější cíle."

"Jedna věc je jistá, s vůlí vítězit, kterou všichni u Ferrari mají, a naší historií, cítíme zodpovědnost vůči našim fanouškům, našim partnerům a sobě samotným, aby se nám dařilo. Platí to pro nás všechny. Musíme se semknout, abychom tohoto cíle dosáhli."

Další článek: Lotus: První závody budou nepředvídatelné, Ferrari se vrátí

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00