Alonso: Na začátku budeme muset zatnout zuby, ale víme, jakým směrem jít

Fernando Alonso zopakoval před prvním závodem sezóny, že forma Ferrari zdaleka není taková, v jakou tým na začátku roku doufal.
Alonso: Na začátku budeme muset zatnout zuby, ale víme, jakým směrem jít

Ferrari opakovaně upozornilo, že v Melbourne zřejmě nebude patřit mezi nejlepší, a tato slova nyní potvrdil Alonso. "Je vždy těžké dělat závěry na základě testů," uvedl. "Všichni pracují podle svých programů a není možné udělat skutečné srovnání. My se určitě potřebujeme ještě hodně zlepšit, pracovat na našem chápání F2012 a já musím přizpůsobit svůj jezdecký styl novému vozu, který se kvůli ztrátě přítlaku v zadní části a pneumatikám Pirelli řídí obtížněji."

Španěl ovšem zůstává přesvědčený, že Scuderia své potíže překoná. "Víme, jakým směrem musíme ve vývoji jít, a to je důležitý krok. Jistě, v prvních závodech budeme muset zatnout zuby, ale nejdříve musíme zjistit, jak přesně na tom jsme, a vložit veškeré úsilí do zisku co největšího počtu bodů v úvodní fázi šampionátu."

"Vím, že fanoušci vždy ode mě chtějí slyšet, že dokážeme získat takový a takový výsledek, ale pravda je taková, že nedokážu s jistotou říct, jak na tom jsme. Musíme si počkat do sobotního večera do šesti hodin, až bude po kvalifikaci, nebo dokonce ještě déle na konec série prvních mimoevropských závodů."

Ferrari proto nemá pro úvod sezóny žádné krátkodobé cíle. "Musíme zůstat v klidu a postupovat krok za krokem, počínaje závodem v Melbourne, kde získáme první představu," pokračoval Alonso. "Jakmile budeme vědět, jak si stojíme, budeme moci si nastavit přesnější cíle."

"Jedna věc je jistá, s vůlí vítězit, kterou všichni u Ferrari mají, a naší historií, cítíme zodpovědnost vůči našim fanouškům, našim partnerům a sobě samotným, aby se nám dařilo. Platí to pro nás všechny. Musíme se semknout, abychom tohoto cíle dosáhli."

Další článek: Lotus: První závody budou nepředvídatelné, Ferrari se vrátí

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10