Alonso na Twitteru chválil Hamiltona a Verstappena. Asi se nudí, řekl Vettel

Fernando Alonso napsal po závodě tweet, ve kterém ocenil výkon Hamiltona a Verstappena. Dostal se tím dokonce na oficiální tiskovou konferenci.
Alonso na Twitteru chválil Hamiltona a Verstappena. Asi se nudí, řekl Vettel | Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst

Žijeme v online světě. Fernando Alonso napsal krátce po konci závodu tweet, ve kterém pochválil Hamiltona a Verstappena.

„Bravo @LewisHamilton a @MaxVerstappen!! 70 kol na maximum. Více než 1 minuta na třetího, téměř jeden a půl kola na pátého. Oba byli úchvatní. Děkuji za show,“ napsal Alonso.

Dániel Horváth z The Paddock Magazine) tento tweet zmínil na oficiální tiskové konferenci, na které byli přítomni Lewis Hamilton (LH), Sebastian Vettel (SV) a Max Verstappen (MV). 

(zkráceno)

Otázka: Fernando Alonso ocenil váš výkon na sociálních sítích. Zdá se, že se mu bitva také líbila. Chtěli byste ho znovu vidět ve formuli 1 a znovu proti němu závodit?

LH: Za prvé. Je to opravdu úžasné, že nás podpořil ...Sledoval jsem některé restarty a starty z předchozích let a sledoval jsem ho od jeho dnů u Renaultu. Pamatuji si to z doby těsně předtím, než jsem se dostal do formule 1 a sledoval jsem, jak úžasné byly jeho starty. Nevím, jak starý je Fernando, ale vždy bude skvělým jezdcem. Pokud se mu podaří získat dobré místo, je zde vždy vítán, aby s námi bojoval. Pro mě to opravdu nic nemění. Jsem tady, abych bojoval s kýmkoliv.“

MV: Jo, myslím, že byla trochu škoda, že jsem nikdy neměl příležitost bojovat proti němu ve F1, takže jo ...

LH: Může to být dobrý týmový kolega.

MV: Fernando? No, s tím máš zkušenosti. .

SV: Mohl by být tvůj otec!

MV: Jo, je to blízko! Jo já vím. Jako mladý otec. Jak je starý? 36? 38! Dobře, dobře v 17 je možné být otcem.

LH: Jak jsi starý?

MV: 21. Mnoho let, spousta let…

MV: 34?

LH: Je mi 34, jo, skoro 35.

SV: Řeknu vám, že v den, kdy nás někdo porazí... někdo, kdo se narodil v roce 2000 a později. Budeme vědět, že je čas ...

MV: Nejsem tak mladý!

Otáka: Ještě něco k Fernandovi, chtěli byste ho vidět zpět? 

SV: Nevadí mi. Nevím proč ... Nemyslím si, že mě nikdy neměl opravdu rád. Nemyslím si, že jsme opravdu měli… nevadí mi to. Respektuji ho za to, čeho dosáhl a za to, co dokáže na trati.. Nevím. Myslím, že se nudí, pokud má čas psát tyto věci. Tak ho přivezte zpět, nevadí mi to.

MV: Možná jako manažer sociálních médií. Na mě byl vždy velmi milý a dobrý. Líbí se mi, že nyní zkoumá i další příležitosti pro závodění. Miluje závody a chce vyhrát, chce být konkurenceschopný. Je pěkné to vidět.“

LH: Sport potřebuje nejlepší jezdce v nejlepších sedačkách a stále je k dispozici alespoň jedno místo, které je dost dobré na vítězství a on je dost dobrý na to, aby vyhrával, takže by to nebylo špatné.

MV: Možná by sis s ním mohl promluvit.

LH: Valtteri je skvělý; Valtteri zvítězil. Vy jste ti, kdo má další sedačku, řekl bych. (myslí tím Red Bull, pozn. redakce)

MV: To jsem neřekl.

SV: Nejsem si jistý ...

Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst

Další článek: Hülkenberga zlobil motor. Nefunguje ale ani samotné auto

16:08 | Program formule 3 Pátek: Trénink: 9:35-10:20 Kvalifikace: 14:05-14:35 Sobota: Závod: 10:25-11:10 Neděle: Závod: 09:45-10:25
11:44 | Někteří jezdci (Vettel, Pérez, Hamilton, Stroll, Bottas) budou po dobu víkendu bydlet v obytném autě přímo na okruhu.
30. června | Ferrari potvrdilo, že první větší novinky přiveze až do Maďarska.
30. června | Sergej Sirotkin zůstává rezervním jezdcem Renaultu. Potvrdil to tým...

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10