Alonso: Na konci sezóny můžeme být třetí nejlepší tým

Renault by měl v Německu zrychlit o dvě desetiny sekundy.
Tým Renault se stále nevzdal naděje na výrazné zlepšení v druhé polovině roku a jeho cílem zůstává třetí nejrychlejší vůz na konci sezóny.

"Ano, proč ne? Samozřejmě to nebude jednoduché, ale loni se nám to také podařilo. Potenciál na to máme," řekl Fernando Alonso.

"Ve skutečnosti jsou tu dva týmy - Brawn a Red Bull - které mají před všemi menší náskok. Ale o třetí nejrychlejší čas bojuje skupina, ve které jsou Toyota, Williams a Ferrari. Není zřejmé, kdo z nich patří za Brawn a Red Bull. My se do té skupiny snažíme dostat. Na některých okruzích můžeme být blízko top 5. Takže uvidíme."

S dalším zlepšením počítá Renault tento víkend během Grand Prix Německa. Na Nürburgringu nasadí několik úprav, které by měly vůz významně zrychlit.

"Vždy je těžké věřit simulacím, protože někdy je výsledek lepší, někdy horší, ale v této Grand Prix doufáme v (zrychlení o) dvě - dvě a půl desetiny sekundy. Snad se díky tomu posuneme na lepší místo. Hlavně bychom měli získat body, protože se nám to v posledních dvou závodech nepodařilo."

"Prvním cílem je návrat k pravidelným umístěním na bodech. Až pak na vůz přijdou další věci, měli bychom být blíže předním týmům," dodal Alonso.
Další článek: Hamilton popírá, že by McLaren porozuměl problémům s vozem