Alonso: Na boj s top týmy letos nebyl Aston Martin připraven

Alonso: Na boj s top týmy letos nebyl Aston Martin připraven

Fernando Alonso hodnotí letošní sezonu s týmem Aston Martin velmi pozitivně. A to navzdory poklesu formy stáje ze Silverstone ve druhé polovině roku.

Když po konci loňské sezony přestoupil Fernando Alonso od Alpine k Astonu Martin, bylo velmi těžké predikovat, jak se bude španskému závodníkovi v roce 2023 dařit.

Sezona však pro Alonsa dopadla nad očekávání. I když ve druhé polovině forma Astonu Martin poklesla, dvojnásobný mistr světa F1 z let 2005 a 2006 získal během sezony 206 bodů a osm pódiových umístění, což mu stačilo na konečné čtvrté místo v pořadí jezdců.

„Vidím jen samá pozitiva,“ uvedl k ročníku 2023 podle webu RacingNews365.com Alonso s tím, že trápení, které v pozdější fázi sezony Aston Martin potkalo, je součástí jeho práce.

„Myslím, že jsme s našim vozem začali opravdu dobře a že bylo překvapivě konkurenceschopné. Možná jsme se ocitli v pozici, na kterou jsme nebyli připraveni. Mám tím na mysli boj s Mercedesem, Ferrari, tedy špičkovými týmy, které jsou zvyklé bojovat na této úrovni,“ sdílel svůj názor Španěl.

„Možná jsme v průběhu sezony trochu ztratili dech, i z hlediska vývoje vozu. Celkově si ale myslím, že jsme prožili sezonu, která pro nás byla před 12 měsíci nemyslitelná. Velmi dobře si pamatuji na loňský test po závodě v Abú Zabí. Kdyby mi tehdy někdo řekl, že budeme v takové pozici, v jaké jsme dnes, nevěřil bych tomu,“ dodal Alonso.

Doporučujeme

Články odjinud