Alonso: musíme letos udělat tři věci

Fernando Alonso se vyjádřil k Monze, šancím v neděli i své budoucnosti.
Alonso: musíme letos udělat tři věci

„Myslím, že si budeme muset počkat a uvidíme, co se stane oficiálně. Pokud vím, Bernie jen odpověděl na otázku, není to oficiální“, reagoval Alonso na informaci, že by mohla z kalendáře F1 vypadnout Monza. Alonso zdůraznil, že piloti o tom, kde se pojede GP, nerozhodují, ale je vždy příjemné závodit před plnými tribunami v Monze, Rakousku apod.

Alonso očekává v Británii tvrdou konkurenci. Kromě Mercedesu čeká také silný Red Bull, protože aerodynamicky náročný okruh by mu měl sednout a rovněž Williams. Alonso si nemyslí, že výkon Williamsu v Rakousku byla náhoda.

Samozřejmě padla otázka i na Alonsovu budoucnost u Ferrari, ale Španěl prý nechce přemýšlet v dlouhodobém horizontu. Podle něj je nyní nejdůležitější příští rok a Ferrari podle něj teď musí udělat tři věci.

„Zaprvé, musíme získat body v letošním roce, protože bychom mohli skončit šestí nebo sedmí a to by tým bolelo, například v ekonomické oblasti. Zadruhé je nutné letos vyzkoušet a to zejména v pátek některé díly, které nám mohou pomoci příští rok a zatřetí je nutné trávit čas s týmem. V neděli večer se vracím do Maranella a strávím celý týden na simulátoru. Není čas na odpočinek. Teď je čas pracovat a to co tým ode mě očekává, to mu musím poskytnout.“ 

Diskuze (30) Další článek: Button vrací úder: Ať Dennis na nikoho neukazuje
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.
11:57 | Mercedes vypouští balónky, chystá oznámení. Překvapení se ale konat nebude, prodloužil smlouvu s Hamiltonem.
11:27 | O grand prix se bude v Miami nakonec hlasovat později. Původní termín byl 26. červenec. Nyní to vypadá na srpen.
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10