Alonso: musíme letos udělat tři věci

Fernando Alonso se vyjádřil k Monze, šancím v neděli i své budoucnosti.
Alonso: musíme letos udělat tři věci

„Myslím, že si budeme muset počkat a uvidíme, co se stane oficiálně. Pokud vím, Bernie jen odpověděl na otázku, není to oficiální“, reagoval Alonso na informaci, že by mohla z kalendáře F1 vypadnout Monza. Alonso zdůraznil, že piloti o tom, kde se pojede GP, nerozhodují, ale je vždy příjemné závodit před plnými tribunami v Monze, Rakousku apod.

Alonso očekává v Británii tvrdou konkurenci. Kromě Mercedesu čeká také silný Red Bull, protože aerodynamicky náročný okruh by mu měl sednout a rovněž Williams. Alonso si nemyslí, že výkon Williamsu v Rakousku byla náhoda.

Samozřejmě padla otázka i na Alonsovu budoucnost u Ferrari, ale Španěl prý nechce přemýšlet v dlouhodobém horizontu. Podle něj je nyní nejdůležitější příští rok a Ferrari podle něj teď musí udělat tři věci.

„Zaprvé, musíme získat body v letošním roce, protože bychom mohli skončit šestí nebo sedmí a to by tým bolelo, například v ekonomické oblasti. Zadruhé je nutné letos vyzkoušet a to zejména v pátek některé díly, které nám mohou pomoci příští rok a zatřetí je nutné trávit čas s týmem. V neděli večer se vracím do Maranella a strávím celý týden na simulátoru. Není čas na odpočinek. Teď je čas pracovat a to co tým ode mě očekává, to mu musím poskytnout.“ 

Diskuze (30) Další článek: Button vrací úder: Ať Dennis na nikoho neukazuje
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00