Alonso musel při první prezentaci s týmem zvolit neutrální oblečení

Je ale šťastný a doufá, že bude s Ferrari bojovat o titul - foto.

Fernando Alonso se veřejnosti ukázal poprvé coby člen týmu Ferrari, když dostal od Renaultu možnost zúčastnit se rozloučení Ferrari s letošní sezonou na španělském okruhu Ricarda Torma.

Vzhledem k tomu, že má Alonso s Renaultem smlouvu až do konce roku, musel Španěl zvolit neutrální oblečení. Fotografům se vedle červených formulí Ferrari představil v černém tričku a tmavě modrých džínách. První fotografie lze zhlédnout zde.

Alonso u Ferrari střídá Kimiho Räikkönena.

"Je to pro mě velmi důležitý den," řekl Alonso novinářům. "Je to první den, kdy mám možnost být součástí světa Ferrari a abych řekl pravdu, jsem v úžasu a velmi šťastný. Rok 2010 bude pro Ferrari velmi důležitý a společně s Felipem Massou doufám, že budeme bojovat o titul."

Felipe Massa přitakal:

"Doufám, že budeme příští rok nejlepším týmem s nejlepším autem," řekl Massa, který se od kvalifikace při Velké ceně Maďarska zotavuje z vážných zranění.

Diskuze (52) Další článek: Nelson Piquet poprvé od GP Maďarska vyrazí do závodu
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.
20. září | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
20. září | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.
19. září | Force India nasadí v Rusku do prvního tréninku Latifiho.