Alonso: Montezemolovo napomenutí vycházelo ze špatných informací

Fernando Alonso ve Spa vysvětloval, že mezi ním a prezidentem Ferrari Lucou di Moneztemolem došlo po GP Maďarska k nedorozumění.
Alonso: Montezemolovo napomenutí vycházelo ze špatných informací

Montezemolo vyzval po posledním závodě Alonsa, ať si nestěžuje a maká. Řekl, že se mu nelíbil Španělův postoj.

"Myslím, že se k prezidentovi dostaly špatné informace," komentoval Alonso. "Znovu jsme si poslechli všechny tiskové konference, dnes je to se všemi těmi nahrávacími zařízeními snadné, a nijak se to nelišilo od jakékoliv jiné Grand Prix."

"Já jsem se snažil tlačit tým k těm nejlepším výkonům. On (Montezemolo) je otcem této rodiny Ferrari, je velkým motivátorem. Řekl nám, co přesně od nás očekává a co od nás chce."

Montezemolova kritika zanechala dojem, že se v ní odráží také spekulace, které vyvolalo setkání Alonsova manažera s šéfem Red Bullu Christianem Hornerem.

"Myslím, že prezident je velmi inteligentní člověk a dokáže odlišit zvěsti od pravdy," řekl na toto téma Alonso. "Oba jsme ve formuli 1 už mnoho let a víme, co znamená letní přestávka pro zvěsti, takže tu nikdy nebyly žádné pochyby (o setrvání u Ferrari)."

Alonso říká, že Ferrari prostě pocítilo dopady zveličování všeho, co se ho týká. Maranellský tým je ve středu pozornosti, takže se nafukuje mnoho věcí, které se ho dotýkají.

"Také jsme se poučili o dělání čtyř tiskových konferencí během jednoho víkendu ve třech různých jazycích, přičemž dva z nich nejsou mé rodné. A já jsem ze severu, takže nemluvím perfektně španělsky."

"Znamená to, že může dojít k chybám a nedorozuměním. My se potřebujeme soustředit na závodění, protože musíme držet spolu, být jednotní a vyhrát tento šampionát."

Diskuze (25) Další článek: Video: Spa-Francorchamps z pohledu pneumatik
21:17 | Vypadá to, že Arrivabene x Binotto zatím 1:0. Binotto podle italských médií nedorazil do Austinu.
18:43 | TOP 5 jezdců v historii F1 podle Alonsa: Schumacher, Prost, Fangio, Senna a Hamilton.
15:20 | Potvrzeno... Schumacher i Ticktum se zúčastní prestižního závodu F3 v Macou... přesně za měsíc.
18. října | Potvrzen harmonogram testů. Pojede se opět v Katalánsku a to od 18. do 21. února a od 26. února do 1. března.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10