Alonso: Montezemolovo napomenutí vycházelo ze špatných informací

Fernando Alonso ve Spa vysvětloval, že mezi ním a prezidentem Ferrari Lucou di Moneztemolem došlo po GP Maďarska k nedorozumění.
Alonso: Montezemolovo napomenutí vycházelo ze špatných informací

Montezemolo vyzval po posledním závodě Alonsa, ať si nestěžuje a maká. Řekl, že se mu nelíbil Španělův postoj.

"Myslím, že se k prezidentovi dostaly špatné informace," komentoval Alonso. "Znovu jsme si poslechli všechny tiskové konference, dnes je to se všemi těmi nahrávacími zařízeními snadné, a nijak se to nelišilo od jakékoliv jiné Grand Prix."

"Já jsem se snažil tlačit tým k těm nejlepším výkonům. On (Montezemolo) je otcem této rodiny Ferrari, je velkým motivátorem. Řekl nám, co přesně od nás očekává a co od nás chce."

Montezemolova kritika zanechala dojem, že se v ní odráží také spekulace, které vyvolalo setkání Alonsova manažera s šéfem Red Bullu Christianem Hornerem.

"Myslím, že prezident je velmi inteligentní člověk a dokáže odlišit zvěsti od pravdy," řekl na toto téma Alonso. "Oba jsme ve formuli 1 už mnoho let a víme, co znamená letní přestávka pro zvěsti, takže tu nikdy nebyly žádné pochyby (o setrvání u Ferrari)."

Alonso říká, že Ferrari prostě pocítilo dopady zveličování všeho, co se ho týká. Maranellský tým je ve středu pozornosti, takže se nafukuje mnoho věcí, které se ho dotýkají.

"Také jsme se poučili o dělání čtyř tiskových konferencí během jednoho víkendu ve třech různých jazycích, přičemž dva z nich nejsou mé rodné. A já jsem ze severu, takže nemluvím perfektně španělsky."

"Znamená to, že může dojít k chybám a nedorozuměním. My se potřebujeme soustředit na závodění, protože musíme držet spolu, být jednotní a vyhrát tento šampionát."

Diskuze (25) Další článek: Video: Spa-Francorchamps z pohledu pneumatik
21. března | Juan Manuel Correa se stal novým vývojovým jezdcem Alfy Romeo. Není to překvapení, Correa závodí za český juniorský tým Sauberu ve F2.
21. března | Pneumatiky pro Monako: C5, C4, C3... tedy nejměkčí a stejné jako pro Kanadu.
21. března | Ayrton Senna by dnes oslavil 59. narozeniny.
20. března | V Hanoji začala stavba okruhu. První závod se má jet ve Vietnamu už za rok.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10