Alonso: Moc prostoru pro chyby už nemáme, ale není to konec světa

Fernando Alonso si je dobře vědom nemalé ztráty na vedoucího Sebastiana Vettela, ale má ještě dost času na to, aby ji smazal.
Alonso: Moc prostoru pro chyby už nemáme, ale není to konec světa

"Být 36 bodů za lídrem znamená, že už nemáme moc prostoru pro chyby nebo ztrátu dalších bodů," přiznal španělský závodník Ferrari před britskou GP. "Ale na druhé straně musíme zůstat v klidu a dělat svoji práci."

"Pokud dokážeme vyhrávat závody, pokud dokážeme dojíždět před Sebastianem, bude to skvělé, ale pokud ne, budeme se snažit ztratit minimum bodů. Loni jsem měl kolem Monzy náskok 42 bodů a nestačilo to. Takže ztrácet po osmi závodech 36 bodů není ideální, ale není to konec světa."

Alonsovi nepomáhá, že Vettel pravidelně dokončuje na vysokých pozicích. Ale věří, že i on bude mít nevydařené závody.

"Ve všech závodech odvádí fantastickou práci," uznal. "Byl téměř perfektní, neměl žádné špatné závody, vždy podává dobré výkony v kvalifikaci a velmi dobré v závodech. Já jsem měl dvě nešťastné situace, jednu v Malajsii a jednu v Bahrajnu."

"Kimi vedl šampionát a pak byl velmi blízko, dokud neměl dvě nešťastné situace, jednu v Monaku a jednu v Kanadě, která pro něj byla smíšeným závodem. Takže my musíme dál bojovat, musíme se snažit dohnat ty špatné závody, které jsme měli."

"Red Bull se hodně zlepšuje ve srovnání s první částí šampionátu. Musíme se zlepšit, pokud ho chceme dohnat."

Další článek: Čeká mě těžké rozhodování, říká ke své budoucnosti Räikkönen