Alonso: Mercedes je úplně jiná kategorie

Fernando Alonso si uvědomuje, že ztráta na Mercedes je obrovská. Španěl přesto věří, že je o co bojovat a že se mu podaří získat třetí titul mistra světa právě ve Ferrari.
Alonso: Mercedes je úplně jiná kategorie

„Dostali jsme kolo ve Španělsku, byli jsme devátí a desátí v Bahrajnu, nejsme v první řadě na startovním roštu, ale jsme třetí v mistrovství světa”, říká pro Autosport Alonso.

„Zatímco Mercedes závodí ve vlastní kategorii, my jsme první nebo druzí (během závodního víkendu)”, dodává Španěl v duchu toho, co zmínil už po závodě ve Španělsku. Alonso se domnívá, že je stále o co bojovat a to o druhé místo v pohárů konstruktéru.

Podle Alonsa je čas se soustředit na boj o druhé místo

Podle Alonsa je čas se soustředit na boj o druhé místo

„Vím, že rozdíl výkonu a ztráta jsou docela velké, ale naším úkolem je v tomto okamžiku tvrdě pracovat na autě se všemi v Maranellu a snažit se být konkurenceschopnější a trochu to Mercedesu zkomplikovat.”

Alonso si ale uvědomuje, že něco komplikovat stříbrným šípům bude velmi obtížné, protože oba jeho piloti nedělají chyby.

V posledních dnech se také vyrojily spekulace, že by Alonso mohl chtít z Ferrari odejít a zaklepat na dveře právě u Mercedesu. Alonso ale stále věří, že získá svůj třetí titul a že to bude v barvách italské stáje.

„Myslím, že musíme tvrdě pracovat. Byli jsme čtyři body daleko v roce 2010 a tři v roce 2012, takže jsme blízko a doufám, že budeme mít příležitost znovu bojovat o titul.”

Další článek: Video: Los Minidrivers a motory V8, V6 a Hamiltonova vuvuzela

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10