Alonso měl přijít k Ferrari až v roce 2011, ale nastala náhlá změna

Dvojnásobného mistra světa chtěl v týmu Luca di Montezemolo.
Fernando Alonso bude od příští sezóny závodit pro Ferrari, ale tvrdí, že se o tom rozhodlo teprve během několika málo uplynulých dní. Původní plány ho měly přivést do Maranella až na konci příští sezóny.

"Jsem velmi šťastný a hrdý, že se stanu jezdcem Ferrari," řekl Alonso. "Řídit vůz se vzpínajícím se koněm je snem všech v tomto sportu a dnes mám příležitost si tento sen splnit."

"Především chci poděkovat prezidentu Ferrari Lucovi di Montezemolovi, který opravdu chtěl tuto smlouvu na tři roky. Smlouvu začínající rokem 2011 jsme měli už v létě, ale pak se během posledních deseti dní situace změnila a rozhodli jsme se můj příchod do Maranella předsunout o rok."

Španěl poděkoval Renaultu, s kterým vyhrál své dva jezdecké tituly v letech 2005 a 2006. Závěr sezóny věnuje Francouzům, ale pak se soustředí na novou kapitolu své kariéry.

"Po sezóně vložím veškeré úsilí do té následující. Jsem si jistý, že spolu s Felipem uspokojíme Ferrari a fanoušky po celém světě. Nemůžu se dočkat, až začnu pracovat se svým novým týmem," dodal.
Další článek: Potvrzeno: Fernando Alonso bude závodit pro Ferrari od roku 2010