Alonso: McLaren se musí podívat na Vandoornovy problémy

McLaren se podle Fernanda Alonsa musí podívat na nedostatek přítlaku, se kterým se na svém voze potýká jeho týmový kolega Stoffel Vandoorne.
Alonso: McLaren se musí podívat na Vandoornovy problémy

Vandoornovi se letos zatím ani jednou nepodařilo porazit Alonsa v kvalifikaci. Při minulém závodním víkendu na britském Silveerstonu si Belgičan postěžoval, že vůz MCL33 byl neovladatelný a po včerejších trénincích na Velkou cenu Německa vozů formule 1 prohlásil, že to byl nejhorší pátek. V dnešní kvalifikaci pak obsadil poslední pozici, když na devatenáctého Lance Strolla ztratil téměř dvě desetiny sekundy.

Alonso, který v dnešní kvalifikaci skončil jedenáctý, se postavil za svého týmového kolegu a vyzval McLaren, aby jeho problémy vyřešil.

„Myslím, že dělá maximum. Rozhodně to vypadá, že v posledních dvou závodech má vůz nějaký výkonnostní problém a na datech je jasně vidět, že vůz má méně přítlaku. Vyměnili jsme některé díly a musíme se na to podívat hlouběji, protože když máte obě auta blízko bodům, tak je to vždy o trochu jednodušší,“ řekl Alonso.

Vandoorne byl po kvalifikaci zklamaný. Pro Belgičana je to přitom letos vůbec poprvé, co neporazil v kvalifikaci ani jednoho svého soupeře.

„Myslím, že situace je stejná jako na Silverstonu. Od chvíle, co jsme vyjeli, jsme byli jasně poslední a dnes to bylo stejné. Opravdu nemohu říct více. Je to frustrující. Na voze jsme vyměnili spoustu částí a stále to nefunguje. Určitě jsem nezapomněl řídit. Nemá to spojitost s nastavením vozu. Je to něco na voze, co zkrátka nefunguje. Už jsme na voze vyměnili téměř vše. Na datech vidíme ten problém, ale v tuto chvíli nemáme řešení.“

Alonso svým jedenáctým místem sice dosáhl pro McLaren nejlepšího kvalifikačního umístění od závodu v Monaku, ovšem pomohli mu k tomu svými problémy Lewis Hamilton a Daniel Ricciardo. McLaren proto podle Alonsa není rychlejší než v předchozích závodech.

„Myslím, že výkonnostně je to podobné. Byli jsme třináctí (na Silverstonu) a dnes bychom bez problémů Hamiltona a Ricciarda byli také třináctí, takže myslím, že jsme více méně ve stejné pozici,“ řekl Alonso.

„V neděli ale běžně získáváme nějaké body a díky tomu máme ještě šanci v šampionátu, pro zítřek máme v plánu to samé, získat pár bodů a nepřestávat bojovat.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (15) Další článek: Bottas uznal, že je Ferrari v Německu rychlejší