Alonso, Massa a Mercedes jsou proti navýšení minimální hmotnosti vozů

Podle předpokladů se pravidla pro 2014 zřejmě nezmění tak, aby těžší jezdci měli snadnější život. Změna totiž nemá podporu všech.
Alonso, Massa a Mercedes jsou proti navýšení minimální hmotnosti vozů

V posledních měsících se rozproudila debata na téma povinné minimální hmotnosti 690 kilogramů, která platí pro monoposty 2014. Vyšší a těžší piloti vyjádřili starost, že budou znovu nuceni do přísných diet, aby auto s jezdcem nebylo těžší než u konkurence, což by pochopitelně byla nevýhoda.

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh ale už před časem řekl, že neočekává změnu pravidel, která by minimální hmotnost vozů navýšila, protože se na ní neshodnou všichni.

A měl pravdu, podle Adama Coopera se FIA touto možností zabývala a zvažovala navýšení limitu o 10 kilogramů, ale Mercedes tuto snahu zablokoval. A na jednání Asociace Grand Prix jezdců v Brazílii proti hlasitě vystoupili také Fernando Alonso a Felipe Massa. Nutno ale dodat, že jezdci o změnách pravidel nerozhodují, hlasovací právo mají jen týmy.

Další článek: Hamiltona čeká práce jako před příchodem do formule 1

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.