Alonso má smlouvu s Ferrari na dva roky

Oznámit by to měly obě strany tento týden.
Tento týden by mohl znamenat bouři v jinak klidných vodách trhu s jezdci. Podle britské BBC Ferrari oznámí, že má podepsanou smlouvu s Fernandem Alonsem na sezóny 2010 a 2011.

Španěl podepsal se Scuderií již v červenci 2008 a původně měly obě strany v plánu spolupráci oznámit až na konci letošní sezóny. Ale jelikož se jedná o veřejné tajemství, definitivní potvrzení by mělo přijít tento závodní víkend v Suzuce. Následovat by měla lavina dalších přestupů.

Španěl by si měl ročně přijít na 19 až 25 miliónů eur, přičemž součástí smlouvy jsou opce na další tři roky, takže by při jejich využití mohl pro Ferrari závodit až do konce roku 2014.

Místo mu v týmu uvolní Kimi Räikkönen navzdory skutečnosti, že má s Ferrari také platnou smlouvu na rok 2010. Fin se pravděpodobně vrátí do McLarenu, zatímco Alonsovo místo u Renaultu by měl zaujmout Robert Kubica.

"V tuto chvíli nemůžeme nic říct. V uplynulých týdnech došlo ke změně. Diskutujeme s jezdci a ve správný čas učiníme oznámení," uvedl mluvčí Ferrari.

Alonso na tiskové konferenci po závodě v Singapuru potvrdil, že už je rozhodnuto. Renault se prostřednictvím Jean-Françoise Caubeta nechal slyšet, že mu bude Alonso scházet.
Další článek: Šampion v rallye Sébastien Loeb usedne do formule GP2

14:49 | Za tým Charouz ve F3 bude letos jezdit sedmnáctiletý francouzský jezdec Reshad de Gerus.
14:35 | FIA potvrdila odklad závodu 24 hodin Le Mans z poloviny června na 21. a 22. srpna. Pořadatelé věří, že v té době budou moci přivítat větší počet fanoušků.
14:10 | Pietro Fittipaldi bude opět zastupovat Romaina Grosjeana. Tentokrát v IndyCar v závodech (ovály), kterých se Grosjean nezúčastní.
11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.