Alonso má podle italských médií smlouvu, která mu umožňuje odejít

Fernando Alonso má s Ferrari smlouvu do konce roku 2016, takže ačkoliv je frustrován formou Ferrari, odejít nemůže. Podle italských médií to ale není tak docela jisté.
Alonso má podle italských médií smlouvu, která mu umožňuje odejít

Smlouva je jen kus papíru a papír snese všechno. V minulých letech jsme viděli několik příkladů a to včetně Ferrari, kdy smlouva dodržena nebyla. Podle italských médií (například Autosprint) má Fernando Alonso smlouvu, ve které je „výkonnostní klauzule“. Ta by mu mohla umožnit odejít z Ferrari už na konci letošního roku.

Pokud je to pravda, Alonso by mohl Maranello opustit v případě, že se tým umístí na horším než třetím místě v poháru konstruktéru. Nyní je na čtvrté pozici za Mercedesem, Red Bullem a Williamsem.

Stejné zdroje uvádějí, že Alonso už částečně jedná s Mercedesem. Je ale otázkou, zda tam bude místo. Rosberg před pár dny prodloužil smlouvu o několik let a Hamilton o svém prodloužení jedná s tím, že aktuální kontrakt vyprší až na konci příštího roku. Hamilton by však teoreticky mohl chtít odejít v případě, že prohraje souboj s Rosbergem. 

Alonso: Nejednám s žádným týmem

Alonso: Nejednám s žádným týmem

Jako reálnější se jeví přestup Alonsa do McLarenu. V rozhovoru v Německu mluvil o svém budoucím působišti velmi pěkně. V McLarenu by mohlo být volno už příští rok. Nikdo však neví, na které pozici se tým z Wokingu příští rok objeví. Motory Honda jsou velkou neznámou a výkon vozu není jen o motoru.

Podobné spekulace samozřejmě budeme v nejbližších týdnech slýchávat stále častěji. K F1 a létu už to tak nějak patří. 

Další článek: Video: Velká cena Německa 1939