Alonso má po sedmi týdnech první volný víkend

Fernando Alonso má za sebou sedm po sobě jdoucích víkendů, ve kterých závodil. Kromě sezóny formule 1 v barvách McLarenu se letos dvojnásobný mistr světa F1 účastní ještě sezóny Mistrovství světa vytrvalostních závodů FIA WEC.
Alonso má po sedmi týdnech první volný víkend

Alonso si v letošním roce kromě overalu McLarenu obléká i kombinézu v barvách Toyoty, ve které závodí s prototypem LMP1 ve FIA WEC. Týden po Velké ceně Monaka jezdil s toyotou v rámci testovacího dne v Le Mans, následující víkend byl v Kanadě znovu ve formuli 1, o dalším víkendu při svém premiérovém startu vyhrál závod 24 hodin Le Mans a poté jej čekaly tři po sobě jdoucí víkendy vyplněné velkými cenami F1 ve Francii, Rakousku a Velké Británii.

Španěl nyní přiznal, že velká porce závodů a s tím spojeného cestování byla vysilující a těší se na krátkou přestávku před dalším závodem F1, který se příští víkend jede na německém Hockenheimringu.

„Bylo to náročné. Jak jsme očekávali, nebylo to jednoduché. Od středy do neděle jsem cestoval, v pondělí jsem si vybalil a v úterý zase balil. A takhle to bylo sedm týdnů v kuse,“ popsal Alonso.

Dvojnásobný mistr F1 řekl, že nejnáročnější bylo šestidenní období v Le Mans, ačkoliv na jeho konci se Alonso nakonec dočkal odměny v podobě vítězství ve slavném vytrvalostním závodě.

Fotogalerie: Vítězství Alonsa a Toyoty v Le Mans

Fotogalerie: Vítězství Alonsa a Toyoty v Le Mans

„Obzvlášť týden v Le Mans byl náročný. Test, přehlídka jezdců a pak 24 hodin. Spolu s warm upem je to celkem asi 40 hodin na trati. Bylo to náročné, ale teď se pokusím užít si následujících deset dní, vrátím se do tréninku a budu trochu více odpočívat,“ řekl Alonso.

„Myslím, že příště to bude v září, říjnu a listopadu, kdy mě čeká to samé, budu mít osm závodů v devíti víkendech v různých časových pásmech. Bylo to těžké, ale byl jsem dobře připraven.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (36) Další článek: New York ePrix 1: Audi slaví double, Vergne mistrovský titul